Dom i Wnętrze

Rodzaje baterii łazienkowych.

Zakup baterii łazienkowych to nie jest wcale taka prosta sprawa. Baterie występują bowiem w wielu różnych rodzajach i tak naprawdę trudno wybrać odpowiedni produkt. Rodzajów baterii łazienkowych jest naprawdę dużo. Oto te, które najczęściej możemy spotkać w naszych mniej lub bardziej specjalistycznych sklepach:

1. Baterie dwuuchwytowe – to baterie, które znamy chyba jeszcze z naszego dzieciństwa. Dwa, często archaiczne kurki na wodę ciepłą i zimną były może dobrym pomysłem w latach siedemdziesiątych bądź osiemdziesiątych. Okazuje się jednak, że rozwiązanie to choć sprawdzone przez tak wiele lat, nie jest wcale takie dobre jak by się wydawało. Problemem baterii dwuuchwytowych jest to, że zużywają one mnóstwo wody. Stąd też nie są one zbyt popularne w czasach, kiedy to konsument jest nastawiony na oszczędny i ekologiczny produkt.

2. Baterie jednouchwytowe – to rodzaj baterii łazienkowych, które zdobywają coraz większa popularność, chociażby ze względu na prostotę wykonania i oszczędność wody. Jak łatwo się domyślić, baterie te posiadają jeden uchwyt, który odpowiednio obracany reguluje temperaturę wypływającej wody. Baterie łazienkowe jednouchwytowe często posiadają również specjalny zautomatyzowany element, który automatycznie odłącza płynąca wodę, po upływie określonego czasu.

3. Baterie termostatyczne – posiadają wbudowany termostat, który pozwala na precyzyjne regulowanie dopływu ciepłej wody. Jest on doskonałym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z licznikiem gorącej wody. Możemy wtedy znacznie ograniczyć jej zużycie i tym samym – cieszyć się mniejszymi rachunkami za energię. Baterie łazienkowe z wbudowanym termostatem bardzo dobrze współpracują np z podgrzewaczami przepływowymi. W takim wypadku, oszczędność energii jest naprawdę zauważalna.

4. Baterie bezdotykowe – to forma baterii łazienkowej, która wprawdzie nie pozwala na regulację temperatury, ale cieszy się z kolei najlepszym wskaźnikiem oszczędności wody. Posiadają one wbudowany czujnik, który reaguje na ruch ręki człowieka. Po jej odsunięciu, fotokomórka zamyka odpływ wody a po przysunięciu – otwiera go.