Biznes

Różne oblicza druku

Drukowanie jest codziennością dla każdego, kto pracuje w biurze. Ponadto, również studenci i uczniowie korzystają z drukarki co najmniej raz w tygodniu. Pomimo tego, że drukowanie jest tak pospolite, mało kto zdaje sobie sprawę, w jaki sposób działa drukarka. Niewiele osób wie, jak to się dzieje, że tusz do drukarek trafia na kartkę papieru i zostawia tam dokładnie taki ślad jaki chcemy. Ponadto, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że drukowanie jakie znamy jest tylko jednym z bardzo wielu rodzajów drukowania. W tak zwanym druku przemysłowym wykorzystuje się zupełnie inne drukarki jak i inny tusz do drukarek.

Solwentowy tusz do drukarek – rozwiązanie idealne?

Jednym ze sposób drukowania na niestandardowych powierzchniach jest drukowanie przy użyciu tuszu solwentowego. Pozwala ono na osiągnięcie wydruku o bardzo wysokiej jakości. Co więcej, solwentowy tusz do drukarek jest bardzo odporny na wszelkie czynniki niszczące takie jak na przykład promieniowanie UV czy też woda.
Trwałość druku oraz możliwość drukowania w zasadzie na każdej powierzchni powinny sprawiać, że tusz solwentowy będzie bardzo popularny. Okazuje się jednak, że nie cieszy się on zbyt dużą popularnością. Co więcej, coraz więcej osób rezygnuje z tego tuszu do drukarek na rzecz innych tuszy, które są nieco mniej wytrzymałe. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko spowodowane jest rozpuszczalnikiem, jaki zawiera się w tuszu solwentowym.
Rozpuszczalnik w solwentowym tuszu do drukarek sprawia, że podczas drukowania produkowane są wysoce szkodliwe zanieczyszczenia. Z tego też powodu, aby chronić środowisko jak i własne zdrowie, firmy, które korzystają z tego rodzaju tuszu muszą zainwestować dużo pieniędzy w wentylację. Jak wiadomo, każdej firmie zależy na oszczędności, więc coraz częściej rezygnuje się z zanieczyszczającego powietrze tuszu solwentowego.

Alternatywy dla niezdrowego tuszu solwentowego

Tusz do drukarek powinien być trwały i pozwalać na wyraźne drukowanie. Z drugiej jednak strony, należy również dbać o to, aby przy drukowaniu nie wydzielały się żadne zagrażające zdrowiu substancje. Z tego właśnie powodu stworzono eco-solwentowy tusz do drukarek. Jest to ekologiczna wersja tradycyjnego tuszu solwentowego.
Co więcej, można również całkowicie zrezygnować z tuszu solwentowego. W jego miejsce warto skorzystać z atramentów UV. Pozwalają one na otrzymanie druku równie trwałego i wytrzymałego jak ten, który powstaje przy użyciu tuszu solwentowego. Zaletą tuszu UV jest natomiast jego nieszkodliwość dla środowiska.