Technologia

Stojak rowerowy ozdobą industrialnego wnętrza

Mieszkania urządzone w stylu industrialnym urzekają swoją prostotą. Odpowiednie wykorzystanie materiałów takich jak cegła, metal, beton, szkło i drewno nadaje wnętrzom ekskluzywności. Ważną rolę pełnią również minimalistyczne, a zarazem funkcjonalne dodatki. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem okazać może się stojak rowerowy, umieszczony w hallu lub salonie.

Istotny odpowiedni wygląd

Pełnić będzie on przede wszystkim rolę użytkową. Jeśli jednak zdecydujemy się na model o nietypowym kształcie lub w intensywnym kolorze, uzyskamy niepowtarzalny dodatek, który w oryginalny sposób wpisuje się w koncepcję industrialnego wnętrza.

Szczególnie ciekawie prezentować będzie się stojak rowerowy nadszarpnięty upływem czasu, z widocznymi oznakami starości, takimi jak rdza czy też odpadający lakier. Aby zachować surowość wnętrza, warto zdecydować się na produkty wykonane z profili stalowych, które charakteryzują się prostotą i minimalistycznym wykończeniem.

Położenie ma znaczenie

Podstawą stylu industrialnego są otwarte przestrzenie. Jeśli obawiamy się zatem, że salon lub hall ulegnie zagraceniu, gdy na podłodze ustawimy stojak rowerowy, zdecydować możemy się na model wiszący. Będzie się on szczególnie dobrze prezentować na ścianie wykonanej z cegły lub betonu.

W ten sposób zaoszczędzimy nieco miejsca, a wnętrze nie straci na swej przestronności. Ważne jednak jest to, aby wybrany przez nas model miał surowy, prosty kształt i neutralny kolor. W tym wypadku doskonale sprawdzą się odcienie czerni, bieli, brązu lub szarości.

Przydatne dodatkowe funkcje

Wśród stojaków rowerowych wzrastającą popularnością cieszą się modele wykonane z drewna, które stanowią unikalną ozdobę wnętrza urządzonego w stylu industrialnym, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na niestandardowy kształt.

Niezwykle interesującą opcją są również drewniane stojaki rowerowe w formie półek. Nie zabierają one dużo przestrzeni, a dodatkowo umieścić możemy na nich książki, wazony, świece oraz inne ozdoby. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkich rozmiarach.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P