Dom i Wnętrze

Stojak rowerowy

aranżacja, aranżacje

Rower stanowi popularny, wygodny i zdrowy sposób na przemieszczanie się zarówno po mieście, jak i poza nim. Rowerzyści chwalą ekologiczne i wygodne rozwiązanie, jakim jest podróżowanie rowerem, jednak niejednokrotnie napotykają na trudność, związaną z brakiem miejsc do parkowania pojazdów dwukołowych.

Parkowanie rowerów

Pozostawienie roweru bez nadzoru może okazać się ryzykowne – kusząca możliwość dokonania kradzieży sprawia, że żaden złodziej nie opuści podobnej okazji. Z tego względu rowery często są przypinane do różnego rodzaju barierek, ogrodzeń lub słupów – w celu zniwelowania ryzyka zostania okradzionym.

Nowoczesnym i wyjątkowo trafnym rozwiązaniem podobnego problemu jest wykorzystanie stojaków na rowery, zaprojektowanych specjalnie w celu parkowania większej ilości pojazdów dwukołowych w miejscach użyteczności publicznej.

Stojaki na rowery – funkcjonalne rozwiązanie

Stojaki na rowery pojawiają się coraz częściej w miejscach, gdzie rowerzyści mogą potrzebować zostawić swój pojazd – można natknąć się na nie pod sklepami, przy urzędach oraz lokalach usługowych, pod szkołami, przedszkolami oraz miejscami, gdzie mogą przebywać studenci. Również pracodawcy zaczynają inwestować w podobne rozwiązania, mając na uwadze troskę o rowery swoich pracowników.

Wzrost zainteresowania stojakami na rowery sprawia, że także właściciele budynków mieszkalnych, w tym administracje starają się zapewnić swoim mieszkańcom miejsce, w którym możliwe będzie wygodne i schludne przechowywanie roweru. W pobliżu bloków pojawiają się więc zadaszone wiaty, wyposażone w stojaki na rowery, do których mieszkający tam rowerzyści z powodzeniem mogą przymocować swoje pojazdy.

Stojaki na rowery – dostępne rodzaje

Stojaki rowerowe występują w różnorodnych wersjach, spośród których możliwy jest wybór najbardziej odpowiedniego, w zależności od miejsca, w którym ma być umiejscowiony.

Popularnością cieszą się stojaki ocynkowane oraz lakierowane, przeznaczone do zabetonowania lub wykonane ze stali nierdzewnej.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P