Dom i Wnętrze

Stół ogrodowy drewniany – wybieramy odpowiedni model

Przyjemne chwile na ogrodzie są nie do przecenienia – przestrzeń ta idealnie nadaje się do organizowania wspólnych posiłków z rodziną, grilla w gronie znajomych, również do pracy czy samotnego odpoczynku. Kluczem do stworzenia funkcjonalnej przestrzeni jest oczywiście wybór odpowiednich mebli i dodatków. Jak poradzić sobie z tym zadaniem? Co wybrać?

 

Znajdź meble dopasowane do konkretnych potrzeb

Szeroki wybór mebli w sklepach producentów sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji jest praktycznie niemożliwe. Zanim więc oddany się zakupom warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby. Musimy wiedzieć, że bardzo istotne są tworzywa z których meble wykonano – jeśli producent wybrał trwałe materiały możemy być pewni, że taki mebel na długi okres czasu będzie odpowiednio zabezpieczony przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, niskimi i wysokimi temperaturami.

Wśród najpopularniejszych mebli wymienia się modele konstruowane na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Wybranie takiej technologii sprawia, że mebel faktycznie jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Zastosowanie aluminium to także odciążenie mebla – metal ten jest lekki, przez co przenoszenie mebla nie sprawia żądnego problemu.

Jaki stół wybrać? Stół ogrodowy drewniany wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Lite drewno jest odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem brudu i wilgoci, dodatkowo wygląda klasycznie i pięknie. Solidny stół drewniany sprawdzi się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach.

 

Zadaszenie przed słońcem

Aby uchronić się przed promieniowaniem słonecznym mamy do wyboru kilka opcji. Jedną z wybieranych najczęściej są parasole przeciwsłoneczne – nowoczesne konstrukcje pozwalają na to, aby baldachim mógł rotować zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Parasol może okazać się jednak niewystarczający, jeśli przestrzeń wypoczynkowa jest rozległa. W takich sytuacjach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnych tarasoli opartych na aluminiowych konstrukcjach.