Dom i Wnętrze

Światło kontra świece zapachowe

Czy świece zapachowe są wrażliwe na światło? I tak, i nie. Jest to kwestia umiarkowanie skomplikowana, ale nie da się jej załatwić po prostu jednym słowem. Trzeba przyjrzeć się jej trochę bliżej.

Światło kontra zapach

Najważniejsze jest to, jak świece zapachowe pachną. W tej kwestii nie trzeba się niczego bać, ponieważ świece zapachowe posiadają substancje zapachowe w całości odporne na działanie światła słonecznego i ogólnie silnego ciepła. Gdyby było inaczej, palące się świece zapachowe traciłyby swój zapach i chociaż najtańsze świece zapachowe faktycznie poddane są takiemu procesowi, wszystkie przynajmniej przeciętne świece zapachowe mogą stać na słońcu i nie zaszkodzi to ich zapachowi ani odrobinę.

Światło kontra wygląd

Niestety, wygląd to zupełnie inna kwestia. Wszystkie świece zapachowe posiadają bardzo delikatne i bezpieczne dla naszego zdrowia barwniki. Nie ma niestety nic za darmo, ponieważ bezpieczeństwo dla zdrowia i zerowa toksyczność okupione są stosunkową nietrwałością. Niemal wszystkie świece zapachowe, jeśli tylko zostaną wystawione na działanie silnego światła słonecznego lub wysokiej temperatury stracą swój kolor albo przynajmniej będą miały widoczne odbarwienia w kilku miejscach. W czasie spalania barwniki też się niszczą, ale tak się składa, że spalone świece zapachowe nie mają żadnego koloru czy wyglądu w ogóle, więc nie ma to nawet najmniejszego znaczenia praktycznego. Pamietajmy tylko, by nasze świece zapachowe nie stały raczej w lecie bezpośrednio na południowym oknie i by ogólnie nie ustawiać ich pod silnymi lampami.