Dom i Wnętrze

Taras w zupełnie nowej odsłonie

Nawet niewielki taras może okazać się miejscem, które wiosną i latem stanie się nasza ulubioną przestrzenią wypoczynkową. Wystarczy kilka dobranych mebli i odpowiednie zadaszenie, które uchroni nas przed innym promieniowaniem słonecznym czy deszczem. Jakie zadaszenie wybrać, aby funkcjonalnie uzupełniło przestrzeń?

Piękne, nowoczesne zadaszenie tarasu na wyciągnięcie ręki

W ostatnich latach posiadacze tarasów coraz częściej rezygnują z klasycznych parasoli na rzecz nowoczesnej tarasoli. To nowoczesne zadaszenie tarasunie tylko uchroni nas przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ale i niebagatelnie wpłynie na estetykę przestrzeni wokół nas.

Tarasola wznoszona jest na aluminiowych, antykorozyjnych profilach, łączonych w taki sposób, aby jak najmniejsza ilość podpór pozwoliła zadaszyć jak największą część tarasu. Wewnątrz konstrukcji umieszczono system odprowadzania wody. Tarasole projektowane są w taki sposób, aby mogły opierać się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h. Kolor konstrukcji tarasoli zależy od klienta – wybiera on z palety ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie tarasoli do istniejącej już aranżacji przestrzeni.

Funkcjonalny dach tarasoli

Dachy tarasoli tworzone są z różnorodnych materiałów, m.in. z aluminiowych lameli, tkanin technicznych. Łączy je wysoka odporność na wilgoć, promienie UV, wnikanie brudu. Dachy tarasoli nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu stale panuje przyjemny chłód.

Tarasola z dodatkowym wyposażeniem

Tarasole mogą być uzupełniane o dodatkowe elementy, takie jak ściany boczne, których zadaniem jest ochrona przed silniejszymi podmuchami wiatru. Innym ciekawym dodatkiem są promienniki ciepła, które w trakcie wieczorów na świeżym powietrzu zapewnią nam komfort termiczny.