Zdrowie i Uroda

Trwała depilacja bikini

Codzienne zmagania z goleniem mogą przejść w końcu do przeszłości, odkąd coraz popularniejsze stały się zabiegi laserowe. Można stosować je nie tylko na nogi czy pachy, ale także w okolicach intymnych. Depilacja laserowa bikini to sposób na trwałe pozbycie się owłosienia. Dzięki niej można zapomnieć o goleniu czy depilacji tradycyjnej nawet na kila lat.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg depilacji laserem?

Wystarczy seria zabiegów, by móc cieszyć się komfortem gładkiej skóry na bardzo długi czas. Depilacja laserowa bikini jest przeznaczona zarówno dla kobiet jak i mężczyzn preferujących brak owłosienia w tych okolicach. Na skutek golenia czy też usuwania włosów woskiem rezultaty mogą nie być wystarczające, zaś laser daje pełną gładkość.
Depilacja okolic bikini to nie tylko kwestia efektu estetycznego, ale również higieny. O wiele łatwiej ją zachować, jeżeli skóra jest pozbawiona owłosienia. Ponadto tego wymagają dzisiejsze kanony piękna. Wydaje się, że osoba wydepilowana jest bardzie zadbana, chociaż to oczywiście osobiste upodobania generalnie regulują tę kwestię.

Jak wybrać gabinet?

Należy pamiętać o tym, że depilacja laserowa bikini wymaga odpowiednich kwalifikacji i może ją wykonywać jedynie lekarz lub wyspecjalizowany kosmetolog. z tego względu należy bardzo dobrze sprawdzić opinie i renomę wybranego gabinetu lekarskiego lub kosmetologicznego. Najlepiej sprawdzić referencje na jego stronie internetowej.
O jakości usług świadczonych w danym gabinecie świadczy także jego wygląd, czystość oraz podejście do klienta. Na przykład lekarz lub kosmetolog powinien w pierwszym rzędzie przeprowadzić konsultacje, które pozwolą zorientować się czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej okolic bikini. Takim przeciwwskazaniem może być na przykład ciąża czy stany zapalne lub choroby o podłożu grzybiczym.

Trwałe efekty już po kilku zabiegach

Do zabiegu laserem nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Włoski muszą być jednak odpowiednio odrośnięte. Laser całkowicie niszczy cebulki włosowe, dlatego też po kilku zabiegach można liczyć na to, że o problemie z depilacją można będzie zapomnieć na kilka dobrych lat.
Początkowo zabieg może się wydawać trochę krępujący, jednakże wykwalifikowany lekarz lub kosmetolog zadba o to, by klient czuł się jak najbardziej komfortowo. Do zabiegu otrzymuje się jednorazową bieliznę. Można również poprosić o znieczulenie maścią, by ewentualny ból był jak najmniejszy.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med