Technologia

Usługi ksero czy własna drukarka

Z wielu dokumentów, pism, plików z powodzeniem możemy korzystać online. Nie musimy mieć na papierze nawet książek czy biletów – można je wyświetlać na przykład za pomocą czytnika. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy potrzebujemy jakiegoś wydruku. Mamy wówczas dwie możliwości – skorzystać z usługi drukowania w punkcie ksero albo zakupienie własnej drukarki i zrobienie tego w domu. Czy lepiej jest korzystać z pierwszej czy drugiej opcji?

Częstotliwość drukowania

Drukarka jest niemałą inwestycją. Tusze do drukarek również nie należą do najtańszych.
Jeżeli zatem drukujemy coś niezwykle rzadko, prawdopodobnie w ogóle nie opłaca nam się kupowanie sprzętu drukującego. Nie warto inwestować dużej kwoty dla wydrukowania jednej strony w miesiącu. Dużo bardziej opłacalne będzie w takiej sytuacji odwiedzanie co jakiś czas pobliskiego punktu ksero.

Dla tych, którzy dużo drukują

Nie każdy jednak może sobie pozwolić na drukowanie raz w miesiącu. W wielu domach codziennie, każdego dnia jest coś do wydrukowania. Wówczas oczywiście kupujemy tusze do drukarek i samą drukarkę, ponieważ jest to bardziej opłacalne rozwiązanie, zwłaszcza na dłuższą metę.
Warto zainwestować w taki model drukarki, który jest ekonomiczny i drukowanie zwyczajnie będzie nam się opłacać.

Zdjęcia, obrazy

Nieco innym tematem jest drukowanie wysokiej jakości kolorowych obrazów oraz fotografii. Nie każda domowa drukarka będzie potrafiła udźwignąć wydruk tego typu. Drukarki laserowe zazwyczaj nie drukują zdjęć w bardzo wysokiej jakości. Lepiej radzą sobie z tym drukarki atramentowe.
Jeżeli jednak nasza domowa drukarka jest raczej „budżetowa”, niedroga i, co za tym idzie, nie wydrukuje nam takich zdjęć jak fotograf, lepiej jest wydrukować dany obraz lub fotografię w profesjonalnej drukarni, dobrym punkcie ksero lub w salonie fotograficznym. Mamy wówczas gwarancję wysokiej jakości, a zazwyczaj to właśnie na tym nam zależy, kiedy chcemy uzyskać na papierze jakiś obraz lub zdjęcie.

Czas

Dla niektórych użytkowników ważnym argumentem w tej dyskusji jest również czas. Jeżeli potrzebujemy czasem wydruku w środku nocy albo bardzo wcześnie rano – nie ma wątpliwości, że to domowa drukarka jest rozwiązaniem dla nas. Punkty ksero raczej nie są całodobowe, więc nie będziemy mogli z nich skorzystać o dziwnych, nietypowych porach. Warto to wziąć pod uwagę, jeżeli wciąż wahamy się przed zakupem własnej, domowej drukarki.

Wybór pomiędzy korzystaniem z usług ksero lub drukowaniem w domu jest więc sprawą bardzo indywidualną.

Tusze do drukarek i nie tylko, znajdziesz na stronie TonerDoDrukarki.pl