Ciekawe

Wróżenie – sposób na poznanie imienia wybranka serca

Wróżby i wróżenie od wieków stosowane są do poznawania przyszłości. Niejednokrotnie stosowano w ich trakcie magiczne wywary, potrawy. Aby uzyskać odpowiedzi na istotne pytania spoglądano również w gwiazdy! Współcześnie wróżenie to raczej doskonała zabawa, szczególnie kiedy zbliżają się Andrzejki! W Polsce święto to związane jest z wróżeniem i poznawaniem swojego losu!

Poznaj swojego przyszłego męża…

Jedną z najpopularniejszych wróżb było ustawianie butów panien w pokoju, gdzie odbywało się spotkanie. Kolejno – but za butem – były one przestawiane w kierunku drzwi wejściowych do domu czy mieszkania. Dziewczyna, której but jako pierwszy przekroczył próg mieszkania miała jako pierwsza wyjść za mąż.

Kolejnym sposobem na wróżenie było stosowanie gorącego wosku. Poprzez wylanie gorącego wosku do miski z wodą otrzymywało się nietypowe kształty. Poprzez cień które rzucają np. na ścianie należy interpretować kształt. Ważne jest, aby wosk lać przez ucho dużego klucza!

Ciekawą wróżbą jest także stawianie kart tarota. Tu jednak zaleca się ostrożność, gdyż są to karty o potężnej mocy! Stawianiem kart tarota powinny zajmować się wyłącznie doświadczone tarocistki. Znajdziesz ją na Parasferze.

Skorzystaj z profesjonalnej wróżby SMS na portalu ParaSfera.