Ciekawe

Wybór miski dla psa

Wybór miski dla psa

Ktoś mógłby powiedzieć, że kupno miski dla psa to jedna z najbanalniejszych spraw na świecie. Po dłuższym zastanowieniu, dochodzimy jednak do wniosku, że sprawa nie jest taka łatwa. Sklepy zoologiczne posiadają bardzo różnorodną ofertę. Na jaką miskę najlepiej się zdecydować? Jaką miskę wybrać? Z czego powinna być wykonana?

Poza dobraniem rozmiaru naczynia do gabarytów naszego pupila, powinniśmy się skupić na materiale, z którego jest wyprodukowane. Miska plastikowa cieszy oko kształtem i kolorem. Niestety, nie można jej zdezynfekować lub wyparzyć, a w zarysowaniach gromadzą się resztki jedzenia, które zagrażają zdrowiu naszego pupila. Natomiast plastikowe naczynie świetnie sprawdza się w podróży. Alternatywą jest miska metalowa, którą łatwo można utrzymać w czystości. Przy wyborze takiego naczynia trzeba zwrócić uwagę na materiał oraz domieszki ( np. nikiel), które mogą uczulać naszego czworonoga. Co w takim razie wybrać, jeśli nasz pies ma alergię? Najlepszym wyjściem jest kupno miski ceramicznej. Jej jedynym minusem jest kruchość materiału.

Nadal nie wiesz, jaką miskę wybrać? A może potrzebujesz pomoc? W internetowy sklep zoologiczny www.zoocentrum24.pl czekają specjaliści, którzy chętnie Ci doradzą.

Tagi