Dom i Wnętrze

Wygodne miejsce pracy w mieszkaniu

Coraz więcej z nas zmuszonych jest pracować również w domu – wynika to ze zwiększającej się ilości obowiązków służbowych, nierzadko również brakiem skupienia w biurze. Przynosząc regularnie pracę do domu warto zastanowić się nad wygodnym kącikiem, w którym ustawimy biurko, wygodne krzesło i kilka dodatków. Z pewnością stworzenie miejsca pracy będzie ciekawą przygodą!

Biurko i krzesło!

Odpowiednio dobrane biurko to taki meble, który nie zajmie dużej ilości przestrzeni (szczególnie jeśli miejsce pracy ma znajdować się w sypialni czy w salonie). Istotne jest, aby posiadało szuflady czy dostawiane szafki jeśli będzie nam potrzebna dodatkowa przestrzeń. Biurko ustawmy w taki sposób, aby jak najdłużej móc korzystać z naturalnego światła dziennego.

Przy biurku nie może zabraknąć wygodnego krzesła. Najlepszym rozwiązaniem okażą się biurowe fotele z możliwością regulowania wysokości siedziska, odchylenia oparcia, jak również regulowania odchylenia podłokietników. Dzięki tym parametrom możliwe będzie lepsze dopasowanie fotela do własnych potrzeb. Istotne jest także samo siedzisko i oparcie, a dokładniej ich tapicerka – musi być ona odporna na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Producenci chętnie wykorzystują włókna syntetyczne wzmocnione naturalną bawełną czy wełną.
Czytaj więcej na krzesloteka.pl.