Ciekawe

Wygodnie w kuchni!

Kuchnia jest miejscem kojarzonym przede wszystkim z ciepłem, rodzinną atmosferą, przygotowywaniem posiłków, ale też wspólnych spotkań przy stole. Warto zadbać o to, aby ta przestrzeń faktycznie byłą odpowiednio dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb, i aby każdy domownik czuł się w niej komfortowo. Jak o to zadbać? Jakie dodatki wybrać?

Miejsce do siedzenia!

Kuchnia to nie tylko przestrzeń dla urządzeń kuchennych – lodówki, kuchenki, piecyka czy blatu kuchennego. Wiele osób marzy o tym, aby znalazło się w niej miejsce również dla stołu i krzeseł. Okazuje się, że nawet w tych niewielkich kuchniach możliwe jest takie ustawienie mebli, aby faktycznie zmieścił się niewielki stoliczek i chociażby dwa krzesła. Stół w kuchni będzie wykorzystywany nie tylko do tego, aby przy nim jeść – przede wszystkim możemy tam czytać, odrabiać lekcje, pracować. To dogodne miejsce do spotkań we dwoje. Najlepszym rozwiązaniem okażą się niewielkie stoliki z płyt meblowych w jasnych kolorach – są odporne na uszkodzenia, a dodatkowo jasny kolor pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia. Niewielkie stoliki idealne sprawdzą się podczas kolacji we dwoje…
Innym ciekawym rozwiązaniem do siedzenia w kuchni może okazać się wysoki blat, który posłuży nie tylko do przygotowywania posiłków, ale np. do spożywani porannej kawy czy herbaty. Oczywiście, aby móc wygodnie korzystać z takiego blatu konieczne jest zakupienie odpowiednich krzeseł – nadadzą się do tego nowoczesne hokery. Znajdziemy je w sklepach meblowych. Tworzone są one z trwałych i odpornych na ścieranie materiałów. Najczęściej hokery posiadają oparcia i podparcie dla rąk. Siedziska hokerów mogą być tapicerowane – wybierając takie musimy zwrócić uwagę na jakość tapicerki. Nie może się ona ścierać, musi być odporna na wnikanie brudu.