Zdrowie i Uroda

Wyjazd narciarski – czy to dobry pomysł?

Dorośli Polacy, których nie dotyczą już od dawna ferie szkolne czy nawet te kilkudniowe, którymi cieszą się studenci, często nie rozważają nawet urlopu zimą. Utarło się przekonanie, że porą urlopową jest lato, a narty czy inne zimowe szaleństwa to rozrywka dla wybranych. Nic bardziej mylnego – warto wziąć przykład z mieszkańców chłodniejszych rejonów świata i zrobić sobie kilkudniową przerwę w samym sercu zimy. Dlaczego warto, co w tym czasie dla siebie zaplanować i dlaczego narty to zawsze dobry pomysł?

Zalety zimowej przerwy

Niezależnie od tego, czy wybierze się tydzień pod kocem z książką we własnym domu, spokojny wypad na wieś czy jazdę na nartach, zimowy urlop ma wiele zalet. Pozwala przede wszystkim odpocząć w tym trudnym dla wielu osób okresie w roku, gdy brakuje światła, aktywność zmniejsza się do minimum, jest zimno, a obowiązki niestety wcale nie chcą zniknąć. Gdy dopada zimowa chandra, przeziębienie się nie kończy, a wstanie z łóżka zmienia się w torturę, trzeba dać sobie chwilę wytchnienia. To właśnie idealna pora na narty i inne zimowe odskocznie od rzeczywistości.

Czym się zająć?

Z pewnością nie po to bierze się urlop, by spędzić czas na rozmyślaniu o pracy i żałowaniu, że się do niej nie poszło. Gdy odpoczynek we własnym domu przychodzi z trudem, warto po prostu wyjechać, choćby na pięć dni. Nie każdy lubi spędzać czas statycznie, czytając lub śpiąc. Wyjazd narciarski dostarcza emocji i zdrowej aktywności. Oczywiście nie jest to jedyna opcja – pozostają też długie spacery i podziwianie zimowych widoków.

Zalety wyjazdów narciarskich

Przede wszystkim, wyjazdy na narty pozwalają wyrwać się z rutyny pracy, obowiązków i przygnębienia. Na stoku bardzo łatwo jest złapać trochę słońca, podnieść poziom endorfin i uodpornić organizm. Gdy jazda na nartach jest zaplanowana z wyprzedzeniem, nawet największy sceptyk zimy może łatwiej ją przetrwać – najpierw odliczając dni do wyjazdu, potem spędzając czas na wspominaniu miłych chwil. Zdecydowanie warto podarować sobie taki odpoczynek.