Zdrowie i Uroda

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych – co warto wiedzieć o zabiegu?

Wraz z wiekiem nasza skóra staje się coraz mniej elastyczna, widoczne są pierwsze zmarszczki, jej kolor przybiera barwę ziemi. Zdecydowanie czujemy również brak nawilżenia, suchość. Co jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Jak skutecznie walczyć z pierwszymi zmarszczkami?

W głębi naszej skóry znajdują się dwa niezwykle ważne związki chemiczne – kwas hialuronowy oraz włókna kolagenowe. Ich zadaniem jest wiązanie wody w skórze, zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia. Obecność wody pozwala też na odpowiednie uelastycznienie naskórka. Niestety, wraz z wiekiem ilość włókien kolagenowych znacząco spada, przez co już po 25. roku życia widać na twarzy pierwsze zmiany, najczęściej w postaci niewielkich zmarszczek mimicznych. Na wygląd i wcześniejsze starzenie naszej skóry wpływają również czynniki zewnętrzne. Wśród najczęściej wymienianych pojawiają się: zanieczyszczenie środowiska, opalanie bez filtrów, nieodpowiednią dietę, stosowanie zbyt agresywnych kosmetyków, palenie tytoniu i spożywanie alkoholu. Wszystkie wymienione czynniki wpływają negatywnie na wygląd naszej skóry i sprawiają, że staje się ona ziemista, pozbawiona blasku.

Rozwiązaniem tego problemu może być zmiana diety, kosmetyków stosowanych codziennie, spożywanie większej ilości naturalnej wody źródlanej. Kiedy jednak zmarszczki są głębokie zaleca się zabiegi medycyny estetycznej. Co warto o nich wiedzieć?

Medycyna estetyczna – wypełnianie bruzd nosowo wargowych, wypełnianie ust

Medycyna estetyczna jest coraz popularniejsza w naszym kraju – zarówno panie, jak i panowie chętnie poddają się prostym zabiegom upiększającym, które przywracają odpowiednie napięcie skóry, pozwalają na wypełnienie zmarszczek oraz przywrócenie młodzieńczego wyglądu skóry.
Wśród najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej wymienia się wypełnianie bruzd nosowo wargowych, poprawa konturu i wypełnienie ust, poprawa konturu twarzy, wypełnienie lwiej bruzdy.

Zabiegi polegają na podskórnym zastosowaniu kwasu hialuronowego. Jego zadaniem jest wypełnienie zmarszczek, przywrócenie skórze elastyczności.

Zabiegi przeprowadzane są pod znieczuleniem miejscowym – skóra smarowana jest kremem, który znacząco zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu.

Gdzie szukać gabinetu?

Gabinety medycyny estetycznej znajdziemy w dużych miastach Polski, aby jednak mieć pewność, że trafimy w ręce profesjonalisty. Zapraszam do mojego gabinetu Dental4You w mieście Kraków – wypełnianie bruzd nosowo wargowych Kraków