Ciekawe

Wypoczynek na świeżym powietrzu!

Aktywny wypoczynek sprzyja naszemu zdrowiu – dotleniany jest organizm, nasze ciało uelastycznia się, słońce pozytywnie wpływa na naszą skórę.

W całej Polsce nie brak miejsc, gdzie możemy aktywnie wypocząć poprzez spacery, korzystanie z możliwości żeglowania czy po prostu wylegiwanie się na słońcu. Mieszkańcy Warszawy nie są odosobnieni pod tym względem. W niedalekiej odległości od stolicy znajduje się niezwykle urokliwe miejsce: Jezioro Zegrzyńskie. Ten zbiornik wodny znany jest od dawna: już w latach 70. stanowił jedno z ulubionych miejsc na weekendowy wypad dla warszawiaków. Nie powinno to dziwić, bo jest tu wszystko, czego potrzeba do odpoczynku: czysta woda, szerokie plaże i cisza.

Jakie atrakcje czekają na turystów?

Nad Zegrzem turyści mogą korzystać z całego wachlarza atrakcji, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Przede wszystkim jest to raj dla amatorów sportów wodnych. W licznych wypożyczalniach dostępne są kajaki, rowerki wodne, łodzie żaglowe. Swoistą nowością jest możliwość uprawiania kitesurfingu czy wakeboardingu.
Osoby ceniące zwiedzanie na rowerze także nie będą zawiedzione – wokół jeziora rozciąga się gęsta sieć ścieżek rowerowych, które pozwolą na poznanie uroków tego miejsca. Szlaki są dobrze oznaczone, przez co nie ma obawy, że zabłądzimy.

W okresie letnim na turystów czekają tu także liczne punkty gastronomiczne, dzięki czemu nie ma potrzeby zabierania z domu własnego prowiantu.
Nad zalewem warto zatrzymać się kilka dni, aby w pełni poznać jego uroki. Lawenda Park Hotel to hotel nad Zegrzem, który swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych i biznesowych. Na gości hotelowych czekają eleganckie pokoje oraz restauracja. Miłośnicy dobrej kuchni nie poczują się zawiedzeni – bogate menu oraz wykorzystanie naturalnych produktów sprawia, że oferowane dania na długo pozostaną w pamięci.