Dom i Wnętrze

Wyposażenie niewielkiego mieszkania

Kawalerki nadal są jednymi z najchętniej kupowanych mieszkań na polskim rynku. Ich niewielka powierzchnia nie zniechęca, dodatkowo są one nierzadko usytuowane blisko centrów miast. Urządzanie kawalerek może być problematyczne – ważne jest stworzenie początkowego planu i wymierzenie mieszkania. Dopeiro wtedy możemy zabrać się do kupowania konkretnych produktów lub ich zamawiania na wymiar. O czym pamiętać?

Kuchnia, pokój dzienny

Kuchnia to niewielkie pomieszczenie w kawalerce – zamiast kupowania mebli na wymiar możemy ograniczyć się do niezbędnych szafek na ścianach oraz półkach stojących. Szczególnie te ostatnie będą fajnie prezentować się we wnękach, których w kawalerkach nie brakuje. Umiejętne rozłożenie elementów sprawia, że w kuchni zmieścimy również niewielki stolik dla dwóch osób.
W przypadku salonów pełnią one jednocześnie rolę sypialni. Wiele osób uważa, że najlepiej sprawdzą się tam łóżka drewniane. My proponujemy jednak klasyczne kanapy czy wersalki, które w ciągu dnia zamieniają się w wygodne siedziska. Ich wygląd możemy zmieniać poprzez stosowanie ciekawych i oryginalnych narzut.

Duże szafy powinny znaleźć się w przedpokojach – najlepsze okażą się te tworzone na wymiar.