Zdrowie i Uroda

Wyposażenie salonów kosmetycznych

Decyzja o założeniu salonu kosmetycznego jest trafiona – w Polsce odnotowuje się zwiększone zainteresowanie prostymi zabiegami pielęgnacyjnymi oraz zabiegami związanymi ze zdrowiem, które mogą wykonywać kosmetyczki (np. usuwanie odcisków, brodawek). Do salonów kosmetycznych zgłaszają się zarówno panie, jak i panowie! Aby jednak nasz salon piękności odniósł sukces konieczne jest zaopatrzenie go w nowoczesne urządzenia, dobrej jakości kosmetyki oraz profesjonalną obsługę.

Podstawą w salonach kosmetycznych są leżanki oraz fotele umożliwiające przeprowadzanie zabiegów kosmetycznych. Najczęściej są one regulowane, aby jak najbardziej ułatwić pracę kosmetyczce. Poza fotelami w salonach nie może zabraknąć profesjonalnych lamp, również tych z powiększalnikami. Są one niezbędne do zabiegów kosmetycznych wykonywanych w obrębie twarzy. Oprócz leżanek i lamp warto w salonie postawić także niewielką kanapę dla osób, które oczekują na swoją kolej.

Kosmetyki z najwyższej półki

Wśród najczęściej stosowanych kosmetyków w salonach kosmetycznych wymienia się: hennę kremy, balsamy, żele do depilacji, wosk, maseczki, kwasy i wiele innych. Warto pamiętać, aby były one dopasowane do różnorodnych rodzajów skóry. W salonie nie powinno brakować też kosmetyków dedykowanych skórze atopowej, problematycznej, naczyniowej. Wiele marek kosmetycznych reklamuje swoje produkty właśnie w salonach kosmetycznych.

Zabiegi w gabinetach kosmetycznych

W salonie konieczna jest praca z urządzeniami kosmetycznymi, takimi jak: aparaty do liposukcji, aparatura do przeprowadzania peelingu kawitacyjnego, autoklawy, urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej. Wszystkie one muszą pochodzić od sprawdzonych producentów i posiadać gwarancję. Konieczne jest również przeszkolenie pracowników w zakresie bezpiecznego użytkowania konkretnych przedmiotów.