Ciekawe

Z czego można przygotować barszcz czerwony?

Barszcz czerwony to tradycyjna zupa, która przygotowywana jest w wielu domach głównie na Święta Bożego Narodzenia, ale nie tylko. Przygotowanie tej zupy nie jest skomplikowane, jednak należy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Z czego najlepiej przygotować tę przepyszną zupę?

Buraki

Podstawowym składnikiem do przygotowania barszczu czerwonego są oczywiście buraki. Aby przygotować zatem przepyszny barszcz, należy najpierw przygotować bulion mięsny lub warzywny, a następnie dodać do niego obrane ze skórki i pokrojone buraki. Nie należy przy tym zapominać o odpowiednim doprawieniu zupy.

Wiele osób w dzisiejszych czasach pracuje od świtu do nocy, a więc przygotowanie takiej wersji barszczu jest najszybszym rozwiązaniem. Dzień wcześniej można ugotować rosół i przygotować buraki, dzięki czemu ugotowanie barszczu będzie z pewnością szybsze. Nie jest to oczywiście jedyna metoda na przygotowanie barszczy, jednak należy podkreślić, iż jest to zdecydowanie najszybszy sposób.

Koncentrat barszczu czerwonego

Przygotowanie koncentratu barszczu czerwonego zajmuje nieco więcej czasu, jednak ugotowany na bazie takiego koncentratu barszcz z pewnością będzie dużo lepszy niż wersja ze świeżych buraków. Oczywiście można praktycznie w każdym sklepie zakupić taki koncentrat barszczu czerwonego, jednak zdecydowanie lepiej przygotować go w domowym zaciszu.

Aby przygotować koncentrat potrzebne będą oczywiście buraki, sól, liście laurowe, ziele angielskie, pieprz czarny, woda oraz łyżeczka kwasku cytrynowego. Buraki należy obrać ze skórki, umyć pod bieżącą wodą, pokroić na mniejsze kawałki. Tak przygotowane buraki należy umieścić w dużym słoiku, zalać wodą i umieścić w nim pozostałe składniki. Następnie słoik należy zakręcić i umieścić w ciepłym miejscu. Po kilku dniach koncentrat jest gotowy.

Gotowe zupy

Dla osób naprawdę zabieganych dobrym rozwiązaniem są gotowe zupy, które można zakupić w każdym sklepie. Taki barszczy wystarczy jedynie umieścić w garnku, podgrzać i gotowe. Oczywiście smak będzie się znacząco różnić od takiego barszczu ugotowanego w domowym zaciszu ze świeżych składników, jednak jest to dobre rozwiązanie, z którego warto skorzystać raz na jakiś czas.

W sklepach można również zakupić tzw. barszczyk w formie sypkiej. Zazwyczaj do ugotowanego bulionu należy wsypać taki proszek i w ciągu kilku minut barszczyk jest gotowy. Można także zdecydować się na koncentrat barszczu czerwonego w formie płynnej, jednak taki wybór to ostateczność. Jeśli nie dysponuje się w ciągu dnia czasem, to takie rozwiązanie może być dla wielu osób zbawienne.

Koncentrat barszczu czerwonego znaleźć można w Sklepie Vitapol