Technologia

Z obróbkami blacharskimi za pan brat

blacha, budowa

W każdym budynku (niezależnie od tego, czy mieszkasz w domku jednorodzinnym, bloku mieszkalnym, czy też jesteś właścicielem budynku użytkowego) bardzo ważny jest dach. Jednakże nieważne czym kryłbyś dach, i tak na końcu trzeba wykonać obróbki blacharskie. Dlaczego?

Po co są takie obróbki?


Obróbki blacharskie wykonuje dekarz, który dzięki blasze może w sposób fachowy i właściwy wykonać zabezpieczenia newralgicznych miejsc w dachu, przez które może dojść do zalania, przecieków bądź przedostania się zimnego powietrza. Tak zwane obróbki blacharskie sprawiają, że cały system dachowy jest szczelny i bezpieczny.

Wykonuje się również i inne obróbki – między innymi obróbki okapu, komina i kosza dachowego. Wszystkie wykonuje specjalista, który wpierw konsultuje się z wykonawcą, dzięki czemu jego decyzje na pewno będą właściwe.

Obróbki dachu


Takie obróbki są potrzebne w wielu miejscach dachów zarówno skośnych, jak i płaskich. Montuje się je przy krawędziach pokrycia – wzdłuż okapu, koszy dachowych, wokół kominów i okien dachowych, a także na bokach połaci.

To jednak nie wszystko. Obróbki wieńczą też tak zwane ściany attykowe, tworząc tam specjalne daszki, które chronią przed wodą deszczową.

Jakie materiały są potrzebne?


Najtańszym materiałem dostępnym na rynku jest stalowa blacha powlekana. Cena jednak wiąże się z trwałością. Trwalszymi i jednocześnie droższymi surowcami są blacha cynkowo-tytanowa oraz miedziana.

Obróbki można kupić w sklepach z materiałami dekarskimi. Jednakże często formuje się je samodzielnie na budowie z pozostałych pasów blachy. W tym celu wykorzystuje się maszynę do jej gięcia. Montażem obróbek zajmują się profesjonalne ekipy dekarskie, które jako jedyne mają niezbędne przeszkolenie, wiedzę oraz doświadczenie. Inni specjaliści często popełniają błędu ze względu na zbyt małe bądź zbyt pobieżne zapoznanie się z tematem systemów dachowych i obróbek blacharskich. Z tego względu warto zaufać i wybrać rzeczywistych fachowców. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się źle wykonaną robotą.

Tekst powstał we współpracy z Budmax-Metal