Dom i Wnętrze

Znajdź idealne meble na tarasy ogrodowe

Znajdź idealne meble na tarasy ogrodowe

Jaki powinien być idealny taras? Przede wszystkim miejsce to powinno być dostosowane do naszych potrzeb. W zależności od metrażu na tarasie możemy urządzić niewielkie miejsce do popołudniowego odpoczynku czy też przestrzeń idealną do organizacji przyjęć w gronie znajomych. Jak poradzić sobie z zaaranżowaniem przestrzeni tarasowej? Inspiracji warto szukać u producentów mebli ogrodowych!

Idealne meble, które zapewnią nam komfort

Zazwyczaj aranżowanie tarasu ogranicza się dla nas do wyboru odpowiednich mebli tarasowych – tych na polskim rynku nie brakuje. Topowi producenci proponują nam meble z wysokiej jakości tworzyw: technorattanu oraz z aluminium. Oba tworzywa posiadają wiele interesujących cech i sprawiają, że nawet najzwyklejszy taras staje się miejscem wyjątkowym.

Dlaczego tworzywa są tak ważne?

Tarasy ogrodowe narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych – deszczu, niskich i wysokich temperatur, silnego promieniowania słonecznego. Wybranie odpornych na takie czynniki tworzyw jest kluczowe, aby móc cieszyć się widokiem pięknych mebli przez wiele sezonów. Zastosowanie konstrukcji aluminiowych w przypadku mebli nie tylko zapewnia ich niską wagę, ale również sprawia, że stelaże takie są wysoce odporne na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy.

Wierzch mebla może być wykonany z technorattanu – tworzywo to ma imitować naturalny rotang. Z czasem technorattan stał się tak rozpoznawalny, że wielu z nas nie wyobraża sobie swojego tarasu bez takiego dodatku. Meble technorattanowe dostępne są w dużych kolekcjach, w których znajdziemy klasyczne sofy narożne, sofy dwuosobowe, fotele, krzesła, niewielkie stoliki kawowe i wiele innych.

Interesującym elementem i dodatkiem są także poduszki i siedziska – zazwyczaj są one pokrywane powłokami z teflonu, dzięki którym tworzywa nie chłoną brudu i wilgoci.