Dom i Wnętrze

Znajdź idealny komplet ogrodowy

Jaki powinien być idealny komplet ogrodowy? Z pewnością elegancki i piękny – ma zdobić wypoczynkowy zakątek ogrodu. Druga ważna sprawa to oczywiście odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Szukając idealnego kompletu wypoczynkowego warto obejrzeć propozycje topowych producentów, którzy oferują nam nietuzinkowe kolekcje i zestawy.

Kto projektuje meble ogrodowe?

Za projektami kompletów mebli ogrodowych stoją doświadczeni projektanci. Ich zadaniem jest dobranie odpowiednich tworzyw, zaproponowanie konstrukcji, uwzględnienie wygody użytkowników i wykorzystanie konkretnych trendów. Szukając inspiracji projektanci często odnoszą się do stylu retro czy do natury. Dzięki ich pomysłowości możemy cieszyć się pięknymi meblami w ogrodach.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając konkretny komplet ogrodowy przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na materiały. Tworzywa z których wykonywane są meble ogrodowe muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, zmienne temperatury, wnikanie brudu, wilgoć. W przypadku aluminiowych stelaży są one malowane proszkowo. Oznacza to, że nawet po wielu latach będą one chronione przed pojawianiem się ognisk rdzy.

Jakie elementy kompletów meblowych kupować?

Wszystko zależy od naszych potrzeb – nie musimy jednak kupować całych kompletów. W przypadku obszernych miejsc wypoczynkowych czy tarasów warto przemyśleć kupno kanapy narożnej, najlepiej o budowie modułowej. W przypadku mniejszych miejsc lub balkonów strzałem w dziesiątkę okażą się lekkie i eleganckie meble aluminiowe, które bez trudu możemy przenosić, przesuwać. Osoby ceniące nietuzinkowe rozwiązania bez trudu znajdą interesujące meble takie jak leżanki z kółkami czy wiszące fotele w kształcie kokonów.