Ciekawe

Biblioteki Altium Designer

Altium Designer jest potężnym narzędziem do projektowania elektroniki, bez której nasz świat nie byłby już w stanie istnieć. Posiada swoje własne biblioteki altium, które zawierają wysokiej jakości modele prezentujące możliwości, jakie posiada oprogramowanie.

Biblioteki dla układów firmy Energy Micro oraz Maxim Integrated

Pierwszy z tytułowych to przykładowy, profesjonalny pakiet obejmujący biblioteki dla ponad 240 mikrokontrolerów o nazwie EFM32 z rdzeniem ARM Cortex-M, czyli modeli należących do grupy Zero Gecko, Tiny Gecko, Gecko, Leopard Gecko, Giant Gecko i Wonder Gecko.

Drugi pakiet zawiera zdecydowanie większą ilość modeli, bo aż ponad 3000 sztuk. Maxim Integrated posiada już w sumie bibliotekę około 5500 modeli, które są cyfrowymi potencjometrami, czujnikami oraz konfigurowalnymi filtrami pojemnościowymi.

Każda pojedyncza część biblioteki altium Designer to model składający się ze schematu elektrycznego, footprintu oraz modelu 3D. Razem z biblioteką udostępniana jest cena każdego komponentu, czas oczekiwania na jego dostawę i ogólnie rzecz biorąc dostępność. Informacje te udostępniane są przez kompetentnych dystrybutorów.

Tworzenie w Altium

Nauka oprogramowania Altium Designer nie musi być trudna – ważne jednak, aby poświęcić temu odpowiedni czas. Doświadczenie można zdobywać nawet, a raczej przede wszystkim z ćwiczeń i tutoriali dostępnych w internecie, na przykład na youtube.

Powpisaniu frazy: Altium designer video, wyświetli się mnóstwo podpowiedzi, instrukcji i opisów jak stworzyć model, komponent biblioteki altium lub jakikolwiek schemat potrzebny do utworzenia produktu. Altium Designer video to doskonały sposób na obejrzenia pracy innych osób, które znają już interfejs oprogramowania i jest im zdecydowanie łatwiej poruszać się po nim niż osobie początkującej.

Dla kogo jest ten program?

To zintegrowany system do projektowania elektroniki dedykowany dla grona projektantów, którzy parają się elektroniką. Nowoczesne i kompleksowe narzędzie wyczerpuje wszelkie aktualne i przyszłe potrzeby na tworzenie systemów będących podstawą działania większości firm. Projektowanie PCB jak i FPGA przeprowadzane jest od samych podstaw aż do całkowitego ukończenia, a taka kontrola całego procesu niezwykle go ułatwia. Pozwala tworzyć oprogramowania na klasyczne procesory lub też procesory implementowane na platformie typu FPGA.

http://adamama.org/aparat-do-kriolipolizy/ http://scott2012.org http://ipjforum.org