Zdrowie i Uroda

Buty rowerowe spd – właściwości pedałów zatrzaskowych

Zwei Jungen, 6 und 4 Jahre, auf ihren Fahrrädern Outdoor kbdig xmk xo0x 2010 quer model released Symbolfoto 5-10 10 aktiv aktive aktiver aktives Aktivität Aktivitäten Aktivitaet Aktivitaeten alt alte alter altes am außen Außenaufnahme auf aussen Aussenaufnahme Aussenaufnahmen bei Biker bis Br¿der Bruder Brueder Bub Bube Buben draußen draussen Europäer Europaeer fährt f¿nf faehrt fahren fahrend fahrende fahrender fahrendes Fahrräder Fahrrädern Fahrrad Fahrradausfl¿ge Fahrradausfluege Fahrradausflug Fahrradfahrer Fahrradhelm Fahrradhelme Fahrradtour Fahrradtouren Fahrraeder Fahrraedern fröhlich fröhliche fröhlicher fröhliches Fröhlichkeit Freizeit Freizeitaktivität Freizeitaktivitäten Freizeitaktivitaet Freizeitaktivitaeten Freizeitbeschäftigung Freizeitbeschäftigungen Freizeitbeschaeftigung Freizeitbeschaeftigungen Freude freudig freudige freudiger freudiges freundlich freundliche freundlicher freundliches froehlich froehliche froehlicher froehliches Froehlichkeit fuenf Geschwister Gl¿ck gl¿cklich gl¿ckliche gl¿cklicher gl¿ckliches Glueck gluecklich glueckliche gluecklicher glueckliches heiter heitere heiterer heiteres Heiterkeit hellhäutig hellhäutige hellhäutiger hellhäutiges hellhaeutig hellhaeutige hellhaeutiger hellhaeutiges Helm Helme Hobby ihren jährig jährige jähriger jähriges jaehrig jaehrige jaehriger jaehriges Jahr Jahre jung Junge Jungen junger junges Jungs Kaukasier Kid Kids Kind Kinder lachen lachend lachende lachender lachendes lacht Leute lustig lustige lustiger lustiges Mensch Menschen Natur nett nette netter nettes Outdoor Person Personen Räder Rad radfahren radfahrend radfahrende radfahrender radfahrendes Radfahrer Radtour Radtouren Raeder sch¿tzen sch¿tzend sch¿tzende sch¿tzendes sch¿tzt schuetzen schuetzend schuetzende schuetzendes schuetzt Schutz sechs Sommer sommerlich sommerliche sommerlicher sommerliches Spaß Spass Spiel Spiele spielen spielend spielende spielender spielendes spielt sportlich sportliche sportlichen sportlicher Sturzhelm Sturz

Buty rowerowe spd nie są nowością na rynku. Ich dzieje rozpoczęły się już pod koniec XX wieku – w 1983 r. pewna firma wyprodukowała pierwszy model obuwia składającego się z pedałów zatrzaskowych. Dziś po tego rodzaju specjalistyczne buty sięgają zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. A co na tym zyskują i po co to robią?

Jak to działa?

Specjalistyczne buty rowerowe swoim działaniem mogą przypominać te przeznaczone do jazdy na nartach. Montuje się je bowiem niemalże w taki sam sposób, tyle że przymocowywane są do pedałów rowerów, a nie do nart. But rowerowy spd posiada specjalny blok, który należy wcisnąć w zatrzask występujący na pedale. Oba elementy zostają ze sobą na stałe połączone. A to maksymalizuje efektywność samej jazdy.

Aby wypiąć taki but z zatrzasku, należy po prostu przekręcić stopę – albo w prawo, albo w lewo (w zależności od modelu obuwia). Blok automatycznie wydostaje się wtedy z zatrzasku pedałów, a rowerzysta może spokojnie zejść z pojazdu. Zapewnia mu to także dodatkowe bezpieczeństwo. W razie ewentualnego wypadku nogi samoistnie uwalniają się z pedałów.

Jakie są zalety stosowania butów rowerowych spd?

Buty rowerowe spd łączą stopy z pedałami, zmniejszając ryzyko ich zsuwania się do absolutnego minimum. Dzięki nim jazda staje się po prostu łatwiejsza. Zwłaszcza w terenie, gdy na swojej drodze kolarz napotyka przeróżne przeszkody, zintegrowanie stóp z pedałami okazuje się bardzo ważne – w przeciwnym wypadku podczas jazdy po np. kamienistej drodze może dojść do utraty kontroli nad pojazdem.

Buty przymocowywane do pedałów umożliwiają również zmianę stylu jazdy. Pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać siłę mięśni nóg, czyli przejechać dłuższy dystans bądź pokonać go w krótszym czasie. Pedały, które połączono z butami, kolarz jest w stanie pchać do góry, a nie tylko i wyłącznie w dół. Dzięki temu maksymalizuje swoją prędkość i to przy mniejszym zużyciu energii.

Czy takie buty mają jakieś wady?

Na pewno jedną, która mnóstwo osób odciąga od ich zakupu. Buty rowerowe spd są niestety drogie i z ich wysoką ceną należy się liczyć. Oczywiście można by je było kupić nawet za dwieście złotych, ale płacąc tak niewielkie pieniądze, nikt nie powinien oczekiwać jakiejś specjalnej jakości obuwia.

Na samym początku może też pojawić się problem z… obsługą takiego obuwia! Wymaga ono zmiany stylu jazdy i opanowania jej prawidłowej techniki. Kolarz czuje się tak, jak gdyby uczył się jazdy na rowerze od samego początku. Do wszystkiego można się jednak przyzwyczaić – praktyka czyni mistrza!

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty rowerowe spd – agasport.com.pl.

https://hanza.edu.pl/wybierz-lezak-technorattan-i-ciesz-sie-relaksem/ http://scott2012.org/lampiony-tarasowe-sposob-na-klimatyczna-przestrzen-wypoczynkowa/ http://source-reklama.pl