Zdrowie i Uroda

Czym charakteryzują się naturalne pasty do zębów?

Główną ideą naturalnych past do zębów jest oczywiście to, aby w swoim składzie nie zawierały żadnych niebezpiecznych dla zdrowia składników. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w naturalnych pastach nie znajdziemy na przykład SLS, SLES, parabenów, fluoru, formaldehydu, metali ciężkich i glutenu.

Jakie składniki znajdują się w pastach naturalnych?

Naturalne pasty do zębów oparte są jedynie na tych surowcach, które dostarczane są przez matkę naturę. Naturalne składniki cenione są przede wszystkim ze względu na swoje dobroczynne właściwości. Najważniejszą cechą past naturalnych jest przede wszystkim to, że powstają wyłącznie przy użyciu produktów rolniczych i zootechnicznych, które mogą pochwalić się odpowiednimi certyfikatami ekologicznymi. Warto wspomnieć także i o tym, że naturalne pasty do zębów bez żadnego większego problemu można wykonać samodzielnie w domu. Inwestując w odpowiednie surowce można w kilka minut samodzielnie przygotować wysokiej jakości pastę do zębów.

Dlaczego warto postawić na naturalne pasty do zębów?

Naturalne pasty w bardzo bezpieczny i co najważniejsze niesłychanie skuteczny sposób czyszczą i pielęgnują dziąsła i zęby. Naturalne składniki zapobiegają próchnicy. Jest to najlepsza propozycja dla tych osób, które mają mniejsze lub większe problemy z paradontozą. Warto wspomnieć także i o tym, że naturalne składniki bardzo pozytywnie wpływają na florę bakteryjną ust.

Jakie pasty wybrać?

W pierwszej kolejności warto rozglądać się za tymi pastami, w których to rolę substancji ściernej pełni krzem mineralny albo kwas krzemowy. W niektórych sklepach można znaleźć także ekologiczne pasty ze sproszkowanym bambusem, które bardzo skutecznie zabezpieczają zęby przez próchnicą. Najbardziej wartościowe są te produkty, które dodatkowo w swoim składzie zawierają hydrolaty. Mowa tutaj między innymi o melisie, mięcie pieprzowej i różnorodnych ekstraktach z roślin (koper włoski, rumianek, kwiatek nagietki itp.).

Pasty naturalne z olejkami

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na pasty do zębów z olejkami, które błyskawicznie znikają z półek sklepowych. Godny uwagi jest przede wszystkim olejek karwonowy albo olejek goździkowy, który ma właściwości bakteriobójcze i przeciwbólowe. Przed groźnymi wirusami i grzybami doskonale chroni również propolis. Osoby, które mają częste problemy ze stanami zapalnymi jamy ustnej powinny postawić na wyciąg z nagietka lekarskiego. Dzięki naturalnym minerałom i ekstraktów ekologicznych, można całkowicie wyeliminować chemiczne środki, które wykorzystywane są w zwykłych pastach.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.profimed.com/zeby-pasty-do-zebow-c1675

https://signwise.pl/jakie-meble-outdoor-wybrac/ http://schuh-wetsch.org/wybieramy-wozek-3w1-jakie-modele-warto-rozwazyc/ http://ntumobile.org