Ciekawe

Dobór piżamy damskiej – kilka porad

Dla wielu kobiet piżama nie stanowi istotnego elementu garderoby. Spora grupa pań narzuca na noc cokolwiek, nie przykładając do tego żadnej wagi, w przeciwieństwie do odzieży noszonej w ciągu dnia. Tymczasem trzeba pamiętać, że to właśnie od dobrze dobranej piżamy zależny jest komfort snu, zapewniający siłę na pozostałą część doby.

Zwróć uwagę na rozmiar

Podstawowa sprawa przy wyborze damskiej piżamy to rozmiar. Nocne odzienie niczym nie różni się pod tym względem od codziennego – jeśli jest zbyt duże lub zbyt ciasne, będzie po prostu niewygodne. Źle dobrany rozmiar sprawia, że piżama wbija się w ciało, krępuje ruchy, powoduje wybudzanie. Niekomfortowy strój automatycznie pogorszy więc jakość snu.

Kupując piżamy damskie stacjonarnie nie powinno być problemu – produkt można dokładnie obejrzeć i przymierzyć. Nabycie drogą online nie daje takiej możliwości, dlatego należy uważnie przeczytać opisy i zapoznać się z tabelą rozmiarów podaną na stronie internetowej sklepu lub producenta. Jeśli mimo wszystko okaże się, że wybrana piżama jest nieodpowiednia, można na szczęście dokonać szybkiej zamiany.

Jakość materiału

Rozmiar piżamy bardzo wpływa na odpoczynek w nocy, ale nie jest jedynym czynnikiem, który oddziałuje na komfort snu. Odrębną kwestią jest również rodzaj tkaniny. Piżamy damskie to pod tym względem cała gama możliwości wyboru. Część pań decyduje się na eleganckie wersje, wykonane np. z jedwabiu, zawierające elementy ozdobne w postaci koronek, kokardek czy wstążek. Inne preferują zdecydowanie modele sportowe, np. z wygodnej bawełny.

Kluczowym czynnikiem jest więc jakość materiału. Tkanina użyta do wykonania piżamy powinna być przede wszystkim naturalna i przewiewna. Wystarczy wyobrazić sobie skórę, na którą naciągnięty jest strój ze sztucznej tkaniny nieprzepuszczającej powietrza. W wielu wypadkach wszystko kończy się nie tylko dyskomfortem i nadmiernym poceniem, ale także reakcjami w postaci swędzenia czy wysypki.

Pamiętaj o porze roku

Wybierając piżamy damskie, warto także uwzględnić, o jakiej porze roku używany będzie dany model. Najlepiej dysponować kilkoma wersjami, które dostosowane będą do różnych warunków pogodowych. W chłodniejsze miesiące roku zwykle preferowane są opcje z długimi rękawami i nogawkami. Piżamy zakładane w sezonie jesienno-zimowym są też z reguły znacznie grubsze.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda latem, podczas dużych upałów. W takim przypadku preferowane jest stosowanie piżam damskich w postaci krótkich spodenek czy cienkich topów. Warto brać pod uwagę temperaturę panującą nie tylko na zewnątrz, ale również w domu. Jeśli mieszkanie zimą jest bardzo silnie ogrzewane, nie ma potrzeby ubierać się na noc w grube warstwy odzieży.

zobacz wiecej http://kolorowe-kuchnie.pl http://flyingmidshipmen.org