Ciekawe

Jak powinna być urządzona sala konferencyjna

Każda większa firma, potrzebuje od czasu do czasu zorganizować konferencje, na której przeprowadzi negocjacje z klientami lub szkolenie dla pracowników. Sale konferencyjne często także służą jako miejsca narad albo spotkań zarządu. Jak urządzić tego typu pomieszczenie?

 

Podstawowe wyposażenie

Bardzo ważnym elementem przy wyborze sali konferencyjnej jest jej lokalizacja. Miejsce to powinno być zlokalizowane w takim punkcie miasta, aby każdy uczestnik miał możliwość szybkiego dotarcia na miejsce obrad, a także szybkiego powrotu do domu. Przykładem znakomitej lokalizacji jest tutaj choćby hotellord.pl. Podstawowe wyposażenie sali konferencyjnej to wygodny, szeroki stół lub stoły i krzesła. Bardzo przydatna jest także tablica pod projektor multimedialny. Sam rzutnik warto umieścić na odpowiednim wysięgniku lub podczepianej półce. Alternatywnym rozwiązaniem jest wyposażenie sali w duży telewizor o odpowiedniej przekątnej ekranu.

 

Dodatkowe wyposażenie

Oprócz samych mebli i narzędzi, które pozwalają przeprowadzić konferencje, powinniśmy też zadbać, aby każdy uczestnik miał bezpośredni dostęp do Internetu na bazie WIFI. Salkę konferencyjną można także zaopatrzyć w kącik barowy, gdzie stać będą mogły filiżanki na kawę lub herbatę, woda i drobny poczęstunek. To dobre posunięcie, zwłaszcza gdy konferencja jest kilkugodzinna i w jej trakcie nie przewidujemy obiadu. Wbrew pozorom ważne są też kolory sali. Długie godziny obrad mogą być dla ich uczestników męczące. Dlatego sala powinna być utrzymana w kolorach, które nie będą dodatkowo pobudzać i drażnić zmysłów. Sala konferencyjna powinna być urządzona w stonowanych kolorach. Jasne, najlepiej białe, jasnożółte lub kremowe ściany sprzyjać będą skupieniu na osobie mówcy, lub treści prezentacji. Mało krzykliwe meble oraz design także raczej będzie pomagał w koncentracji.

zobacz tu http://e-halina.pl http://lubsacro.pl Protetyka Kraków apartamenty w Szczawnicy