Turystyka

Kenia wycieczka – zdrowie i szczepienia

Przygotowania do wyjazdu

Przed wyjazdem do Kenii należy wykonać obowiązkowe lub zalecane szczepienia, zaopatrzyć się w środki farmaceutyczne stosowane w profilaktyce i leczeniu chorób występujących na terenie kraju oraz w leczeniu problemów zdrowotnych, jakie mogą wystąpić podczas podróży.
Powyższe działania profilaktyczne powinniśmy wykonać na 4-6 tygodni przed planowaną podróżą tak, aby mieć czas na przyjęcie wszystkich niezbędnych szczepionek lub leków w celu uzyskania wymaganego efektu ochronnego.
Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze, a zalecane – przeciw żółtaczce. Inne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne to ogniska cholery w wielu rejonach kraju, malaria, AIDS lub skażenie bakteryjne wody.

Podstawowe środki ostrożności podczas pobytu w kenia wycieczki

W większych miastach usługi medyczne oraz lekarstwa są ogólnie dostępne i odpłatne. Koszt wizyty u internisty to ok. 40USD, a u stomatologa od 50 do 100 USD. Pobyt w szpitalu jest kosztowny, dlatego zanim rozpoczniemy wakacje w Kenii warto wykupić międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne. Zalecane jest picie tylko wody butelkowanej. W całym kraju występuje duże zagrożenie HIV/AIDS.
Ze względu na duże ryzyko zatrucia pokarmowego, należy uważać na tanie jadłodalnie i uliczne stragany. Warto zaopatrywać się w artykuły spożywcze w większych marketach. Nie wolno pić wody prosto z kranu, deszczówki ani wody ze studni. Nawet hotelowych w łazienkach stoi butelkowana woda do mycia zębów. Warzywa i owoce należy bezwzględnie umyć przed zjedzeniem. Rany i skaleczenia mogą  prowadzić do poważnych infekcji, dlatego konieczne są środki antyseptyczne. Pająki, skorpiony i węże uciekają przed ludźmi. Bezwzględnie należy chronić skórę kremami ochronnymi z filtrem UV, wzrok okularami przeciwsłonecznymi, a głowę nakryciem.

http://scott2012.org http://scott2012.org/lampiony-tarasowe-sposob-na-klimatyczna-przestrzen-wypoczynkowa/ https://hellheaven.pl/jak-poprawnie-dzialac-w-social-media/