Dom i Wnętrze

Krzesła balkonowe i stolik – jak urządzić niewielki balkon?

Nawet niewielki balkon, przy odrobinie dobrych chęci, zmienimy w miejsce idealne do letniego wypoczynku. Współcześnie producenci mebli ogrodowych dają nam wiele możliwości związanych z aranżacją miejsc wypoczynkowych, więc bez trudu dobierzemy meble na małe balkony. Na co zwracać uwagę podczas poszukiwania idealnych rozwiązań?

Trwałość i piękno idące w parze

Większość kupujących meble outdoorowe zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd mebli. Design jest ważny, szczególnie kiedy zależy nam na estetyce. Niestety, piękny wygląd nie zawsze idzie w parze z trwałością materiałów. Aby meble balkonowe mogły cieszyć nasze oczy przez szereg lat konieczne jest wybranie produktów wykonanych z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, działanie silnego promieniowania UV. Krzesła balkonowe wykonane na antykorozyjnych stelażach aluminiowych będą zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Wśród nowoczesnych krzeseł chętnie wybierane są modele, których siedziska i oparcia tworzone są z liny polipropylenowej lub siatki polietylenowej. Oba rozwiązania są wysoce odporne na wilgoć, rozciąganie czy wnikanie kurzu.

Jak stworzyć cichy kącik do relaksu?

Niewielki stoliczek kawowy oraz kilka foteli czy krzeseł to świetna podstawa do stworzenia wyjątkowej aranżacji balkonu. Chcąc odgrodzić się od wścibskich spojrzeń sąsiadów warto wykorzystać rośliny pnące i kwitnące. Stworzą one swoisty, zielony mur, którym skutecznie odgrodzimy się od ulicy.

Jak zabezpieczyć się przed silnym, palącym słońcem? Najlepszym rozwiązaniem będzie nowoczesny parasol ogrodowy. Wśród licznych modeli warto wybrać produkty o obszernych czaszach stworzonych z tkaniny poliestrowej. Tkanina techniczna pokryta jest warstwą poliuretanu, przez co jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, wnikaniem kurzu, promieniowaniem UV i płowieniem. Czaszę parasola możemy regulować zgodnie z potrzebami.