Dom i Wnętrze

Krzesła rattanowe i stół tekowy – zgrany duet w ogrodzie

Architekci urządzający ogrody otaczające nowo powstałe budynki odchodzą powoli od chłodnych kompozycji na rzecz bardziej naturalnych aranżacji. Coraz częściej w sercu tarasów znajdują się nie metalowe czy wykonane z tworzyw sztucznych komplety, ale zestawy zbudowane z naturalnych surowców. Wśród tego typu mebli ogromnym zainteresowaniem cieszą się zestawy składające się z drewnianego stołu i lekkich, plecionych z rattanu krzeseł. Czy warto postawić na tego typu meble? Co je charakteryzuje? Sprawdź!

Drewno tekowe niezastąpione w ogrodzie

Stoły zbudowane z egzotycznej teczyny na tle zielonej scenerii prezentują się naprawdę imponująco. Solidne, nieregularnie usłojone meble harmonijnie wtapiają się w naturalną kompozycję, stanowiąc jej spójną całość. Stoły tekowe zachwycają nie tylko swoją estetyką, ale również trwałością. Teczyna, rosnący w azjatyckich lasach gatunek, bogata jest w kwas krzemowy i substancje oleiste. Dzięki specyficznemu składowi wyroby z drewna tekowego nie absorbują wody, nie odkształcają się i wyróżniają się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne (w tym nawet ostre środki chemiczne).

Krzesła rattanowe – wygoda i styl

Wybierając krzesła, które dopełnią nieco ciężkiego, masywnego stołu, warto odejść od drewnianych siedzisk na rzecz lżejszych, delikatniejszych modeli. Doskonałym kompanem dla drewnianego blatu okażą się krzesła rattanowe. W katalogach czołowych producentów nie brakuje obecnie stylowych, komfortowych krzeseł i foteli łączących w sobie minimalistyczną, nowoczesną konstrukcję z naturalnością. Tego typu krzesła są przeważnie wyplatane w całości ręcznie, co pozytywnie wpływa na ich jakość i estetykę. W dobrych sklepach znajdziesz szeroki wybór rattanowych krzeseł w białym lub klasycznym kolorze.