Ciekawe

Która szlifierka do betonu jest najlepsza?

Beton jak powszechnie wiadomo jest bardzo twardym i trudnym w obróbce materiałem, dlatego też szlifierka do betonu musi charakteryzować się niezwykłą wytrzymałością. Domowe szlifierki nie mogą pracować na większych betonowych powierzchniach, ponieważ maszyny te nie są w stanie wytrzymać tak dużego obciążenia. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które maszyny do betonu warto wybrać w pierwszej kolejności i na jakie parametry zwracać szczególną uwagę przy wyborze porządnej szlifierki.

Najważniejsze parametry dobrej szlifierki do betonu

Wybierając nową szlifierkę warto w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na wielkość stopy. Bardzo wiele osób uważa, że im większa stopa tym lepiej, ale oczywiście wcale tak nie musi być. Wielkość stopy musi być idealnie dostosowana do obrabianej powierzchni. Oczywiście najbezpieczniejszym wyborem jest zakup większej szlifierki, ponieważ nigdy nie wiadomo, jakie maszyny do betonu mogą przydać nam się w niedalekiej przyszłości.
Aby obróbka betonu przebiegała bez żadnych większych zakłóceń nasza szlifierka musi posiadać stosowną moc. W pracy z betonem to właśnie moc ma kluczowe znaczenie. Tradycyjne szlifierki do betonu, które dostępne są na naszym rynku charakteryzują się mocą na poziomie 1,4 kW. Bez żadnego większego problemu można znaleźć także zdecydowanie mocniejsze urządzenia, nie zapominając oczywiście o profesjonalnych szlifierkach wielotarczowych lub planetarnych, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Prędkość obrotowa i systemy odsysania pyłu

Przy wyborze idealnej maszyny do betonu warto zwrócić szczególną uwagę także na prędkość obrotową. Jak łatwo się domyśleć im większa prędkość, tym szybsza praca, ale niestety i zdecydowanie większe obciążenie dla szlifierki. Najlepszym rozwiązaniem jest w dzisiejszych czasach zakup takiej szlifierki, która będzie mieć możliwość dowolnej regulacji prędkości. Pamiętać należy o tym, że istnieją takie gatunki betonu, które można szlifować jedynie przy mniejszych prędkościach. Godne uwagi są także systemy odsysania pyłu, które obecnie są standardem. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość oraz sposób montażu worka. Przy niektórych modelach niestety worek może znacząco utrudnić pracę, przez co obróbka betonu będzie utrudniona.

Jaki producent?

Aby szlifierka do betonu służyła nam sprawnie przez wiele długich lat użytkowania, musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. W dzisiejszych czasach niewiele osób decyduje się na zakup maszyn do betonu nieznanych marek. Jeżeli chodzi o szlifierki, to warto sięgnąć po produkty takich marek, jak np.: Bosch, Makita, Dedra czy DeWalt.
Sprawdź jakiego sprzetu używają profesjonaliści w firmie http://wierceniebetonu.com/

http://godsplanet4haiti.org/nowoczesne-spacerowki-jaki-model-wybrac/ http://northtexaswish.org https://dowiedz-sie.com.pl/tkanka-tluszczowa-jak-skutecznie-z-nia-walczyc/