Dom i Wnętrze

Łazienka na poddaszu, czyli dobieramy odpowiednie wyposażenie

Łazienka na poddaszu to jeden z najnowszych trendów jaki obserwuje się na rynku. Poddasze coraz częściej stają się powierzchnią użytkową, którą również trzeba funkcjonalnie i estetycznie zaprojektować wybierając dobre meble łazienkowe. 

Odpowiednie oświetlenie do łazienki

Zanim jednak postawimy meble łazienkowe w pomieszczeniu nie zapominajmy o oświetleniu całego pomieszczenia. Warto wykorzystać zaletę dachu i zastosować okna dachowe, które korzystnie wpływają na oświetlenie całego pomieszczenia w ciągu dnia. Przy małej łazience warto pomyśleć o dwóch mniejszych oknach lub też jednym większym. Czy potrzebna będzie nam tu osłona na okno? Nie! Chyba, że ktoś obawia się sąsiadów zaglądających nam do domu od strony dachu, co praktycznie nie jest możliwe. Nie zapominajmy, że naturalne promienie słoneczne UV działają bakteriobójczo na całe pomieszczenie.

Meble łazienkowe na poddasze

Ktoś może powiedzieć, że skosy w takim pomieszczeniu będą utrudnieniem. Nic bardziej mylnego. Skosy umożliwiają stworzenie przestrzeni funkcjonalnej i estetycznej, unikalnej, dobierając do niej odpowiednie meble łazienkowe pod postacią szafek lub też mniejszych, dopasowanych półek. Dobrym pomysłem może być specjalna komoda łazienkowa będąca również jednym z hitów trendów wnętrzarskich ostatnich czasów. Skos to również dobre miejsce na ustawienie wanny – o ile oczywiście starczy na nią odpowiednio dużo miejsca. Warto tak zaplanować całą przestrzeń, aby wykorzystać każdy dostępny metr kwadratowy łazienki na poddaszu. 

https://kalkulatorubezpieczeniasamochodu.pl http://zen-satori.org/rozne-formy-ubezpieczenia-dla-kierowcow/ http://wtrawiepiszczy.com.pl/analizy-sportowe-na-jutro/