Lato to doskonała pora na to, aby eksperymentować w kuchni i wykorzystywać warzywa i owoce, których w tym czasie mamy pod dostatkiem. Warto odwiedzać pobliskie targi i sklepy warzywne, aby na bieżąco sprawdzać, jakie produkty są dostępne. Jak wykorzystać to bogactwo w kuchni?

Lato na talerzu – letnie obiady!

W czasie lata gotowanie to sama przyjemność. Tanie i dostępne warzywa i owoce pozwalają na realizowanie kulinarnych wyzwań. Podstawą w kuchni w tym czasie powinny być pomidory, ogórki, bulwy. Wraz z nadejściem sierpnia tanieje mocno również papryka – to idealny czas na to, aby przygotować aromatyczne leczo, czyli proste danie jednogarnkowe. Leczo może być podawane w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej. Papryki mogą być również faszerowane mięsem i ryżem, a całość możemy podawać w aromatycznym sosie pomidorowym. Doskonałym pomysłem na niebanalne danie są również faszerowane mięsem mielonym cukinie. Takie cukinie doprawiamy ziołami prowansalskimi i posypujemy startym serem ulubionego gatunku. Danie to podajemy na ciepło.

Letnie ciasta i tarty

Doskonałym uzupełnieniem stołu, przy którym zasiadają goście, są domowe wypieki. Olbrzymi wybór ciast i ciasteczek sprawia, że możliwe jest dopasowanie wypieków do oczekiwań domowników. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się jabłeczniki oraz ciasta drożdżowe (te ostatnie warto uzupełnić o letnie owoce). Na stole doskonale prezentować się będzie również tarta z malinami – spód tarty możemy wykonać samodzielnie lub też kupić gotowy produkt, co z pewnością oszczędzi czas spędzony w kuchni. Tarta to świetna propozycja zarówno na słodki, jak i wytrwany poczęstunek. Wśród rekomendowanych słodkości wymienia się także ciasta oparte na bezach – takie smakołyki uzupełniamy gęstymi kremami oraz świeżymi owocami: malinami, truskawkami, borówkami.