Motoryzacja

Malowanie silnika – dlaczego jest potrzebne?

W każdym samochodzie i motocyklu co pewien czas konieczne jest malowanie silnika. Należy wykonywać tę czynność z dwóch powodów. Po pierwsze, czasem niemalowany i brudny silnik może być niebezpieczny. Przede wszystkim jednak chodzi rzecz jasna o kwestię estetyki.

Dlaczego farba do silnika nie jest trwała?

Nie ma wątpliwości, że z farby do silnika trzeba korzystać regularnie, gdyż dosyć szybko schodzi ona z powierzchni silnika. Dlaczego jednak tak się dzieje? Czy jest to wynikiem niskiej jakości farb? Wydaje się, że czasami jak najbardziej farba schodzi szybciej z tego względu, że po prostu jest kiepska. Jednak powód zwykle jest zupełnie inny i nie ma nic wspólnego z jakością farby.
Rzecz w tym, że silnik jest nieustannie gorący i pracuje na wysokich obrotach. Wydaje się, że w takich warunkach żadna farba nie jest w stanie wytrzymać zbyt długo. Dlatego tez, im częściej korzysta się z danego pojazdu, tym częściej jego silnik wymaga renowacji.

Jak zacząć i o czym pamiętać?

Wydaje się, że przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby nie nakładać nigdy farby do silnika, jeśli się go nie wyjmie z komory. Niektórzy uważają, że dopuszczalne jest malowanie silnika wewnątrz komory, jednak zwykle się tego nie poleca. Przede wszystkim chodzi o to, ze jeśli silnik nie zostanie wyjęty to prawdopodobnie nie uda się go pomalować bez pochlapania farbą do silnika całej komory.
Ponadto, tylko jeśli silnik zostanie wyjęty z komory farba do silnika może zostać dokładnie nałożona na jego powierzchnię. W przeciwnym wypadku zawsze pozostaną jakieś miejsca, które nie będą pomalowane, gdyż bez wyjmowania silnika po prostu do niektórych jego miejsc nie da się dostać.

Silnik a typ pojazdu

Warto pamiętać, że nieco inaczej wykonuje się malowanie silnika w samochodzie a inaczej w motocyklu. Jeśli jednak chodzi o farbę do silnika zwykle wykorzystuje się tę samą. Dlatego też, jeśli posiada się zarówno samochód jak i motocykl malowanie silników można wykonać za jednym zamachem.
Jeśli chodzi o silnik w motocyklu w tym przypadku nie ma już mowy o tym, aby malować go bez wyjmowania. Mało tego, dokładne jego wymalowanie wymaga przeważnie również jego całkowitego rozkręcenia. Dlatego też nie poleca się, aby zajmował się tym osoby bez odpowiedniej wiedzy na temat silnika. Jego niepoprawne złożenie może mieć bowiem opłakane skutki. Nie będąc pewnym swojej wiedzy lepiej udać się więc do profesjonalnego lakiernika.
Farbę do silnika kupisz na Lakiery24.com

http://source-reklama.pl http://afterschoolspecialmusic.com/fotel-do-ogrodu-rowniez-na-balkonie-i-tarasie/ http://memoriasdovicedo.org/technorattanowe-fotele-na-taras/