Wybór odpowiedniego kostiumu kąpielowego jest dla niektórych nie lada wyzwaniem. Podczas poszukiwań należy zastanowić się, czy wolimy odsłonić więcej ciała, czy zależy nam na ukryciu mankamentów. Co więcej, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jak wpasować się w obecne trendy i móc cieszyć się nadchodzącym urlopem.

Podział strojów kąpielowych.

Podziałem, który pewnie większości przychodzi na myśl, jest ten na kostiumy kąpielowe jednoczęściowe oraz dwuczęściowe. Ten pierwszy rodzaj wyróżnia się zabudowaną częścią zakrywającą brzuch, przez co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących ukryć boczki. Jednak moda jest nieprzewidywalna i obecnie na półkach sklepowych można dostrzec stroje jednoczęściowe z wyciętymi bokami. Taki fason idealnie podkreśla talię i nadaje ekstrawagancji kostiumowi kąpielowemu.

W przypadku kostiumów kąpielowych dwuczęściowych sprawa jest prosta – są to stroje, w których osobną część stanowią majtki, a osobną biustonosz kąpielowy. Oczywiście stroje różnią się od siebie fasonami i wzorami, dlatego każdy jest w stanie dopasować odpowiedni strój dwuczęściowy dla siebie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób chcących cieszyć się równomierną opalenizną, gdyż podany krój odsłania brzuch.

Najmodniejsze wzory i fasony.

Jeśli chodzi o kostiumy kąpielowe idealnie pasuje tu stwierdzenie, że moda lubi wracać. Bardzo popularne są wzory i fasony do złudzenia przypominające stroje z lat 90′. Królują paski oraz ciekawe marszczenia. Dodatkowo dużo strojów kąpielowych wykonanych jest z materiałów jakich używało się do produkcji kostiumów właśnie w latach 90′.

Co więcej, w sklepach można zauważyć masę kostiumów kąpielowych z motywami zwierzęcymi. Dużą popularnością cieszą się stroje z printem zebry lub panterki.

Innym modnym wzorem, który wpasowuje się w obecne trendy są kwieciste nadruki. Bardzo popularne stały się kostiumy, które przykładowo mają stonowane majtki, a biustonosz kąpielowy jest przyozdobiony kwiecistym wzorem. Tak naprawdę cały motyw roślinności jest bardzo trendy, gdyż spotkać można również stroje z nadrukowanymi liśćmi.

Czy trzeba się ograniczać podczas wyboru stroju kąpielowego?

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że nie! Wiadomo, każdy ma inną strefę komfortu, dlatego w przypadku, gdy chcemy ukryć trochę ciała doskonałym wyborem będzie zdecydowanie się na jednoczęściowy kostium kąpielowy. Jednak w przypadku, gdy akceptujemy nasze ciało i mamy ochotę cieszyć się opalenizną brzucha, bez skrupułów powinniśmy sięgać po dwuczęściowe pozycje.

Moda jest różnorodna i sprawdza się to również w przypadku kostiumów kąpielowych. Powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy poszukujemy szalonych wzorów i nietypowych fasonów, czy wolimy pójść w klasykę. Znając odpowiedzi na te pytania pozostaje nam jedynie znaleźć idealny dla nas kostium kąpielowy i cieszyć się upragnionym urlopem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostium kąpielowy.