Ciekawe

Najbezpieczniejszy sport ekstremalny – skok tandemowy

Sporty ekstremalne kojarzą się przede wszystkim z dużą dawką adrenaliny i żywych emocji. Dla niektórych jednak ich najważniejszą cechą nie jest zapewnianie niesamowitych wrażeń, ale bardzo duże ryzyko spowodowania niebezpiecznego wypadku. Do takich z pewnością nie należą jednak skoki tandemowe, które można uznać za najbezpieczniejszy sport ekstremalny.

Skoki spadochronowe w tandemie

Nazwa ,,skoki tandemowe” może być niezrozumiała, ponieważ nie używa się jej tak często, jak określenia ,,skoki w tandemie”. Polegają one na wykonaniu skoku ze spadochronem po wcześniejszym wzniesieniu się na znaczną wysokość. Od typowego skoku ze spadochronem, który mogą wykonać tylko odpowiednio wyszkoleni spadochroniarze, różnią się tym, że wykonuje się je tylko z instruktorem.
Skok z instruktorem, który steruje spadochronem oraz kontroluje cały przebieg lotu, to bardzo bezpieczne rozwiązanie, dlatego na tę rozrywkę może pokusić się nawet osoba niemająca doświadczenia w tej dziedzinie. Skaczący koncentruje się tylko na doświadczeniu i fantastycznej zabawie.

Bezpieczne wykonanie skoku tandemowego

Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas skoku ze spadochronem, należy zastosować się do kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, trzeba upewnić się, że możemy wykonać taki skok — czyli że nie cierpimy na żadną poważną chorobę serca lub układu oddechowego.
Po drugie, niezmiernie ważne jest prawidłowe przygotowanie się do skoku. Przed jego wykonaniem należy przejść szkolenie przygotowawcze, podczas którego wykwalifikowani instruktorzy uczą amatorów podniebnej rozrywki podstawowych technik poruszania się.
Poza tymi dwoma warunkami zainteresowany skokiem nie musi o nic się martwić. Za jego bezpieczeństwo odpowiada bowiem instruktor, który znajduje się za jego plecami.

Niezapomniane wrażenia zapamiętane na zawsze

Skoki tandemowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby zapewnić sobie niesamowitą dawkę adrenaliny, wykraczając poza swoją strefę komfortu, a jednocześnie nie obawiać się niebezpiecznego wypadku. Podniebny lot gwarantuje bowiem niezapomniane widoki, a skok ze znacznej wysokości z pewnością stanie się jednym z niezapomnianych wspomnień.
Wiele szkół spadochroniarskich, które oferują jednorazowe skoki w tandemie, proponuje także swoim klientom opcję sfilmowania swojego podniebnego lotu. Dzięki materiałowi wideo do emocji towarzyszących lotowi w przestworzach można wracać wielokrotnie.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

http://etc-sa.com http://texturekick.com.pl http://eidola.org