Jakie meble ogrodowe wybrać na balkon czy mniejszy taras, kiedy ogranicza nas ilość miejsca? Wśród proponowanych rozwiązań często wymienia się kosz na balkon. Nowoczesny kosz to nic innego jak fotel w kształcie kokonu, który nie tylko podniesie estetykę otoczenia, ale też sprawi, że wypoczynek blisko natury stanie się znacznie przyjemniejszy.

Kosz na balkon – gwarancja odpoczynku!

Kosz na balkon to wygodny mebel ogrodowy, który sprawdzi się w różnym otoczeniu. Może być on elementem większego kompletu, np. z sofą narożną, ale też meblem, który solo zapewni nam wiele wygody. Kosz na balkon to nic innego jak fotel wiszący, w którego wnętrzu skryjemy się zarówno przed silnym słońcem, jak i podmuchami wiatru. Jak skonstruowany jest taki kosz na balkon?

Konstrukcja kosza na balkon opiera się na aluminiowym stelażu – to często wykorzystywany materiał: jest lekki, odporny na odkształcenia, a dodatkowe malowanie proszkowe sprawia, że materiał ten odporny jest również na korozję. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa – dostępna jest ona w wielu kolorach, przez co bez trudu dopasujemy kosz na balkon do istniejącej już aranżacji. Technorattan nie chłonie brudu, jest odporny na promieniowanie UV – oznacza to, że będzie odporny na płowienie. Wnętrze kosza możemy dodatkowo wypełnić poduszkami czy pledami.

Nowoczesne meble na taras w dobrej cenie

Meble tarasowe znajdziemy przede wszystkim u topowych producentów – zaproponują nam oni rozbudowane kolekcje, odpowiednie do aranżacji zarówno tarasu, balkonu czy obszernego ogrodu. Zaletą kolekcji jest fakt, że możemy dowolnie mieszać jej elementy i dopasowywać je do własnych potrzeb. Miejsce wypoczynkowe na balkonie możemy uzupełnić również o donice z ulubionymi kwiatami czy roślinami wieloletnimi – stworzą one zielony mur wokół nas i odgrodzą nas od ulicy.