Dom i Wnętrze

Nowy materac – jaki?

Noc zamiast ukojenia i relaksu serwuje Ci rozdrażnienie oraz ból pleców i głowy? Problemy ze snem często wynikają ze spania na źle dobranym lub odkształconym materacu. Aby przywrócić sobie komfort podczas nocnego wypoczynku, wystarczy wymienić materac na nowy. Czym kierować się podczas zakupów? Sprawdź!

Materac dopasowany do Twoich potrzeb

Bonellowe, sprężynowe, piankowe, lateksowe… Producenci materacy oferują obecnie ogrom modeli o zróżnicowanej specyfice. To, jaki materac sprawdzi się w Twojej sypialni, zależy od wielu czynników – osobistych preferencji, alergii, ilości osób śpiących w łóżku. Osobom uczulonym na kurz i roztocza szczególnie rekomenduje się modele z antybakteryjnego lateksu. Z kolei ruchy partnera śpiącego obok nie będą zakłócać Twojego snu, jeśli zdecydujesz się na model punktowo reagujący na nacisk (materac z pianki termoelastycznej lub bonellowy). Istotnym czynnikiem mającym wpływ na komfort w pozycji leżącej jest stopień twardości, który powinien być dopasowany do budowy anatomicznej użytkownika.

Wymiary materaca

Ważnym parametrem wpływającym na jakość snu są wymiary łóżka i materaca. Według specjalistów wysokość łóżka powinna mierzyć minimum 20 cm więcej, niż wynosi wzrost najwyższego użytkownika. Spanie na zbyt ograniczonej powierzchni krępuje ruchy, co uniemożliwia przybranie wygodnej, swobodnej pozycji. Większość sklepów prowadzi sprzedaż materacy o maksymalnych rozmiarach wynoszących 200×200 cm. Osobom bardzo wysokim poleca się zamawianie materaca na wymiar.

Gdzie kupić tanie materace do spania?

Wymiana materaca na nowy model wcale nie musi być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Tanie materace do spania możesz zamówić w sieci! Ceny produktów w sklepach internetowych zazwyczaj są wyjątkowo korzystne. Warto śledzić strony ulubionych marek i zapisać się do newslettera, który będzie informował Cię o bieżących promocjach.

https://wingate.biz/pozycjonowanie-witryn-internetowych-dlaczego-jest-tak-wazne/ http://flyingmidshipmen.org zobacz