Turystyka

Wyjazd integracyjny – na co zwrócić uwagę?

Wyjazd integracyjny to z jednej strony wydarzenie, po którym pracownicy oczekują szeregu atrakcji, z drugiej zaś pracodawcy zależy na zbudowaniu dobrej atmosfery w zespole. Dlatego też organizacja wyjazdów integracyjnych z roku na rok wymaga coraz większej kreatywności i różnorodnych atrakcji. Często spore znaczenie ma także miejsce imprezy.

Wyjazd integracyjny – czego oczekujemy?

Tego typu wydarzenie bez wątpienia wymaga niebanalnych atrakcji. Dlaczego? W dużej mierze dlatego, że znaczna część pracowników w danej firmie to z reguły osoby o dość długim stażu pracy, a zatem kolejny wyjazd integracyjny oparty o te same atrakcje będzie po prostu nudny.
Niezłym rozwiązaniem jest zapewnienie znacząco różniących się form aktywności tak, by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Jednakże należy też pamiętać, że wyjazd integracyjny ma być nie tylko czasem świetnej zabawy. Istotne jest również, aby doskonalić umiejętności miękkie pracowników, wpierać rozwijanie umiejętności przywódczych oraz pracę zespołową.

Pomysłowe atrakcje

Za wręcz stały punkt programu wyjazdów integracyjnych można uznać swego rodzaju bankiet, który przebiega raczej w dość nieformalnej atmosferze i jest bądź zwieńczeniem całego wydarzenia, bądź też po prostu zakończeniem danego dnia pełnego wrażeń. W przypadku innych atrakcji w cenie jest raczej oryginalność.
Gdy chodzi o aktywności zespołowe, częstym wyborem jest np. paintball. Popularną atrakcją jest także wizyta w parku linowym, aquapark czy możliwość spróbowania swoich sił w rożnych dyscyplinach sportowych. W cenie jest także SPA czy choćby basen w hotelu, gdzie odbywa się impreza.

Odpowiednie miejsce

Wybór miejsca na imprezę integracyjną zależy w dużym stopniu od środków, jaki firma przeznacza na ten cel. Większe przedsiębiorstwa decydują się na organizację takiej imprezy podczas wyjazdu w jakieś ciekawe miejsce. Nie oznacza to jednak, że nie można zorganizować tego wydarzenia niemalże na miejscu.
Dobrym pomysłem jest tutaj hotel pod miastem. Tego typu hotele mają bogatą ofertę dla firm, które szukają miejsca na imprezę integracyjną. Przykładowo biorąc pod uwagę hotele pod Warszawą, możemy łatwo zauważyć, jak wiele atrakcji jest jakby stworzonych z myślą o tego typu wydarzeniach. Przy tym nie należy się obawiać, że wszystkie oferują to samo.

Co wybrać?

Jeśli interesuje nas hotel pod Warszawą to możemy wybierać spośród takich atrakcji jak np. stadnina koni, warsztaty kulinarne, paintball i oczywiście SPA. Można także zdecydować się na więcej zajęć na łonie natury albo rozrywki typu „escape room”. Ostateczna decyzja jest tu uzależniona od indywidualnych preferencji.
Nie stanowi problemu także znalezienie luksusowego hotelu pod Warszawą, jeśli zależy nam, by pracownicy poczuli się iście po królewsku. Natomiast w przypadku jeszcze innych hoteli dodatkową zaletę stanowi przepiękny krajobraz wokół – można udać się na spacer w pobliskim parku lub zrelaksować nad jeziorem
Imprezy czy wyjazdy integracyjne wcale nie muszą odbywać się w niezwykle wyszukanym miejscu, by spełnić zarówno oczekiwania pracowników, jak i pracodawcy. Dobrze wybrany hotel pod warszawą jest w stanie zadowolić uczestników tego typu wydarzenia swoją szeroką ofertą.

http://swiatliteracki.com.pl/porady-na-to-jak-zabezpieczyc-meble-ogrodowe-na-zime/ http://memoriasdovicedo.org/technorattanowe-fotele-na-taras/ https://hellheaven.pl/jak-poprawnie-dzialac-w-social-media/