Turystyka

Podróż do Anglii – zwiedzanie w kilka dni!

Podróżowanie do Anglii w celach turystycznych to świetny pomysł – poznanie z bliska historii i kultury tego kraju z pewnością pozwoli nam poszerzyć wiedzę i przeżyć niezapomnianą przygodę! Jak zaplanować wypad do Anglii? Jak tam dotrzeć? Poniżej kilka przydatnych wskazówek!

Co warto zobaczyć?

Podróżowanie do Anglii jest obecnie niezwykle tanie, bez względu na to, jaki środek komunikacji wybierzemy. Na angielskie lotniska docierają polskie samoloty, Polacy chętnie korzystają także z możliwości podróżowania autokarami i busami. Dwie ostatnie opcje są zdecydowanie tańsze niż kupienie biletu lotniczego, dłuższa podróż nie ma większego znaczenia. Planując podróż do Anglii zwiedzanie powinniśmy rozpocząć od stolicy, czyli Londynu. Znajdziemy w nim słynne London Eye, Big Bena, Tower Bridge, wspaniałe kościoły no i oczywiście siedzibę rodziny królewskiej, która strzeżona jest przez wartowników w charakterystycznych strojach. Poza Londynem koniecznie wybierzmy się do Edynburga, Glasgow, Leeds – to miasta na północy kraju, o nieco odmiennym charakterze. Z pewnością zaciekawi nas ich historia oraz mieszkańcy.
Chcąc zmieścić się w niewielkich kosztach wyjazdu szukajmy noclegów z dala od centrów miast. Dojazd do pensjonatów ułatwią nam liczne autokary, metro, taksówki. Jeśli szukasz taniego transferu sprawdź naszą ofertę – busy do anglii.