Dziecięce pokoje mogą być krainami niczym z bajek i snów. Trzeba tylko odrobinę się postarać, wysilić wyobraźnię oraz zabrać się do działania, aby pokój odpowiednio udekorować. Tak naprawdę nie trzeba wiele. Niskimi kosztami można zrobić prawdziwe cuda. Przydadzą się do tego szablony liter i cyfr, które można odmalować na ścianach, tworząc w ten sposób naprawdę niebanalną dekorację.

Szablony liter i cyfr do ozdoby pokoju dziecka

Pokój dziecka może nabrać wyjątkowego charakteru nie tylko przez meble i dodatki, ale również przez dekoracje na ścianach. Można postawić na plakaty, obrazy, naklejki albo zwyczajnie coś namalować. Jeśli nie ma się talentu artystycznego i tworzenie małych dzieł na ścianie jest zbyt trudne, świetnie sprawdzą się gotowe szablony.

Czym są szablony? To wzory, które przykłada się do ściany, a następnie maluje. Dzięki temu na wybranych fragmentach ścian pojawiają się dekoracje. Cyferki i literki będą świetne motywem, który doskonale sprawdzi się w pokoju przedszkolaka oraz dziecka w pierwszych latach szkoły podstawowej. W późniejszym wieku, gdy maluch uczęszcza już do starszych klas, takie szablony mogą nie do końca mu się podobać.

Jak ciekawie wykorzystać szablony litery i cyfry?

W jaki sposób interesująco wykorzystać dekoracje powstałe po malowaniu z szablonu? Można w wybranych miejscach na ścianach w pokoju dziecka odrysować przypadkowe cyfry i litery. Wtedy tworzy się tak miły dla oka miszmasz. Można też z szablonów liter stworzyć jakiś napis. Na przykład imię dziecka, która namaluje się tuż nad łóżkiem.

Szablony cyfr mogą posłużyć do namalowania na ścianie daty urodzin dziecka lub jakiejkolwiek innej ważnej daty. W ten sposób można stworzyć coś niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju. To swoista personalizowana dekoracja do pokoju każdego malucha.

Jak malować przy użyciu szablonów?

Malowanie przy użyciu szablonów jest banalnie proste i tak naprawdę nie wymaga żadnych większych technicznych umiejętności. Przykładowo, na ścianę pomalowaną na biało należy przyłożyć szablon, a następnie pomalować go innym wybranym kolorem, który będzie kontrastował z bielą.

Ilość cyfr lub liter, które będą zdobiły ściany, tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od pomysłu na aranżację. Literki i cyferki mogą pojawiać się dosyć często lub tylko sporadycznie. Warto wcześniej to zaplanować, aby działanie nie było totalną improwizacją. Dlaczego? Ponieważ każdą literkę lub cyferkę naniesioną kontrastowym kolorem, w przypadku pomyłki, trzeba będzie zamalować.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.