Technologia

Prefabrykowane ściany betonowe przyspieszają budowę

Budowa domu lub jakiegokolwiek innego budynku to długotrwały proces, który może być rozciągnięty w czasie, co zresztą najczęściej ma miejsce, szczególnie w przypadku inwestorów indywidualnych, wykonujących budowę metodą gospodarczą. Są jednakże sposoby, które pozwalają na przyspieszenie budowy, chociażby skorzystanie z możliwości zakupu gotowych elementów.

Prefabrykaty jak lekarstwo

Każdy, kto choć raz miał okazję brać udział w budowie z prawdziwego zdarzenia – jako inwestor, pracownik, inspektor nadzoru, bądź też przyszły domownik – wie, jak dezorganizująco i demobilizująco działa na budowę konieczność oczekiwania na wyschnięcie np. zaprawy murarskiej, bądź też betonowych elementów. Często w czasie oczekiwania nie jest możliwe zrobienie czegokolwiek innego, bowiem wysychający materiał wymaga odczekania z innymi pracami.

Rozwiązaniem tego problemu jest wykorzystywanie w jak najszerszym zakresie produktu, jakim są prefabrykowane ściany betonowe. Tego typu rozwiązanie, o dziwo wciąż niezbyt popularne w naszym kraju, daje możliwość znacznego przyspieszenia prowadzonych prac. Skraca bowiem do minimum czas, jaki należy poświęcić, aby wznoszona właśnie ściana przyjęła oczekiwaną postać.

Gotowe, a często także lepsze

Warto przyjrzeć się bliżej zaletom, jakie dają prefabrykowane ściany betonowe. Po pierwsze – o czym była już mowa powyżej – w znaczny sposób przyspieszają wznoszenie budynków. Jest to niebagatelna zaleta, która pozwala na skrócenie czasu wznoszenia budynku nawet o kilka miesięcy. Każdy murarz rozumie, jak istotną różnice daje takie rozwiązanie.

Po drugie z kolei prefabrykowane ściany betonowe dają pewność, że ich powierzchnia będzie jednolita i przede wszystkim równa. W tym bowiem przypadku produkcja seryjna jest o wiele dokładniejsza niż ludzka ręka, która miałaby wznosić ścianę samodzielnie.

Trzecią zaletą jest praktycznie brak strat w materiałach budowlanych, które powszechnie występują w przypadku wykonywania ścian tradycyjną metodą, czyli wznoszenia ich na miejscu. Nie ma zaprawy murarskiej, nie ma także jej strat.

Koszty, koszty, koszty

Prefabrykowane ściany betonowe mają jeszcze jedną przewagę nad swoim tradycyjnym odpowiednikiem. Koszt och wykonanie jest o wiele mniejszy. Oczywiści porównując koszty zakupu prefabrykowanej ściany betonowej i materiałów budowlanych do tradycyjnego wznoszenia ścian dojdziemy do wniosku, że ta druga opcja jest tańsza.

Różnica zdecydowanie na korzyść prefabrykatów tkwi jednak w kosztach robocizny, która w jej przypadku jest ograniczona do minimum. Dzięki temu rozwiązaniu zatem nie dość, że oszczędzamy dużo czasu, to jeszcze oszczędzamy dość sporo pieniędzy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny – prefabrykowane ściany betonowe

https://dowiedz-sie.com.pl/tkanka-tluszczowa-jak-skutecznie-z-nia-walczyc/ http://ultimate-demi.org http://schuh-wetsch.org/wybieramy-wozek-3w1-jakie-modele-warto-rozwazyc/