Zdrowie i Uroda

Producenci zdrowej żywności

Zdrowe odżywianie jest niezwykle istotne. Coraz większa liczba ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Kiedyś skupiano się tylko i wyłącznie na odpowiedniej diecie, obecnie dużo ważniejsze jest nie tyle co jemy, ale z jakiego źródła to jedzenie pochodzi.

Zdrowe produkty spożywcze

Moda na zdrowe produkty spożywcze w naszym kraju panuje już od jakiegoś czasu. Jest to również powodem nadużyć ze strony niektórych producentów żywności. Żywność przez takich nieuczciwych producentów produkowana, a później sprzedawana, swoim logiem oraz nazwą ma do złudzenia przypominać produkty „Eko”, „Bio” oraz „Organic”.

Aby produkt był zdrowy, nie wystarczy jednak tylko odpowiednie opakowanie. Producent zdrowej żywności spełnia bardzo wiele restrykcyjnych wytycznych, dzięki czemu na opakowaniu swojego produktu może umieszczać symbol certyfikatu. Jest to najczęściej certyfikat unijny.

Wytyczne, jakie muszą spełniać producenci żywności „Eko”, „Bio” oraz „Organic”

Wytycznych, jakie muszą spełniać producenci zdrowej żywności, jest oczywiście bardzo dużo. Różnią się one też między sobą w zależności od tego, co jest hodowane, uprawiane lub produkowane. Ogólnie rzecz biorąc jednak możemy przyjąć, że w produktach zdrowych nie może być ani GMO, ani oprysków, ani zbyt intensywnego nawożenia.

Temat zdrowej żywności często zahacza również o tematy związane nie tylko z samym żywieniem. Dla przykładu owoce tropikalne takie jak na przykład banany, ananasy czy mango, jeśli chcą być „Organic”, muszą być z tak zwanego zaufanego źródła. Przeważnie chodzi o to, że podczas ich uprawy do pracy nie są wykorzystywane dzieci, a same uprawy są umieszczone na terenach, które nie zagrażają lasom deszczowym.

Przetworzona zdrowa żywność

Zdrowa żywność to nie tylko warzywa, owoce oraz na przykład mleko. Istnieje cały sektor branży spożywczej, który zajmuje się przetwórstwem zdrowej żywności. Najczęściej firmy, które się tym zajmują, przetwarzają również żywność standardową.

Producent zdrowej żywności, który jednocześnie produkuje żywność normalną, musi w swoim zakładzie przetwórczym mieć osobną linię produkcyjną, do przetwarzania zdrowej żywności. Chodzi głównie o to, aby nie doszło do zanieczyszczenia zdrowej żywności produktami pochodzącymi z klasycznych ekstensywnych upraw, gdzie stosowane są pestycydy, dużej ilości nawożenie oraz rośliny GMO.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vitapol

http://navisafe.pl http://bayareapowerclub.com/nowoczesne-lampy-ogrodowe-solarne/ http://m34.pl/komfort-podczas-jazdy-konnej-jakie-elementy-ubioru-wybrac/