Ciekawe

Rodzaje mat ochronnych

Często zastanawiamy się, jak uchronić nasze podłogi przed działaniem czynników zewnętrznych, bawiącymi się dziećmi i po prostu codziennym użytkowaniem. Jest sporo rozwiązań, które niestety nie spełniają oczekiwań. Idealnym rozwiązaniem wydaje się jednak zakup specjalistycznych mat ochronnych, dzięki którym ochronimy nasze podłogi.

Maty ochronne

Maty ochronne charakteryzują się przede wszystkim ogromną wytrzymałością dzięki solidnemu wykonaniu. Są one wyprodukowane z poliwęglanu, dzięki czemu gwarancja na tego typu produkty to aż 10 i więcej lat. Zastosowanie ochronnych mat jest bardzo szerokie i można je wykorzystywać zarówno w biurach i szkołach, jak i w domach prywatnych i przedszkolach. Spełnią one idealną rolę szczególnie w przedszkolach, gdzie znajduje się mnóstwo dzieci na raz i podatność na różnego rodzaju zniszczenia jest dużo większa.

Negatywny wpływ foteli

Na stan powolnego psucia się podłogi wpływają bardzo często różnego rodzaju fotele i krzesła, szczególnie te nieposiadające obrotowych nóżek. Jeśli pracujemy na komputerze przez kilka godzin dziennie każdego dnia, to nasze panele podłogowe i inne rodzaje posadzki są narażone na zniszczenia. Warto więc zastanowić się nad zakupem mat ochronnych, dzięki którym możemy w prosty sposób zapewnić ochronę każdej posadzce. Maty ochronne mają również walory antypoślizgowe, dzięki którym unikniemy dyskomfortu spowodowanego przesuwającym się pod nami fotelem.

Ochrona przed obuwiem

Kolejną zaletą mat ochronnych jest możliwość ich stosowania w miejscach, w których bardzo często przebywamy w butach z podeszwą, która posiada ostre wstawki mogące zniszczyć podłogę w bardzo szybkim tempie. Są to między innymi damskie szpilki, w których panie często udają się do pracy i na spotkania firmowe. Warto więc zainteresować się kupnem ochronnych mat i rozłożeniem ich w miejscach, które są narażone na tego typu zniszczenia.

Nieszkodliwość mat

Ochronne maty są również zupełnie nieszkodliwe dla środowiska, dlatego nie musimy się obawiać o nasze zdrowie i przede wszystkim o nasze dzieci, które być może będą się na nich bawić. Są również bezzapachowe, więc wydają się być idealnym produktem dla alergików, którzy często nie mogą z racji ograniczeniem zdrowotnych zakupić różnego rodzaju produktów. Maty posiadają zaokrąglone narożniki i pod spodem mają zamontowany profil kolcowy, dzięki któremu bardzo mocno przylegają do paneli i innych posadzek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.maximat.pl/ – maty ochronne

http://pssz.pl https://hanza.edu.pl/rozwod-czy-musi-wiazac-sie-z-negatywnymi-emocjami/ http://robimytolepiej.pl/trwale-meble-na-duzy-taras/