Turystyka

Romantyczna kolacja we dwoje – zaplanuj ją w hotelowej restauracji!

Romantyczna kolacja we dwoje to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie udanego wieczoru. Zapraszają zazwyczaj panowie, jednak i panie czasami pragną zaskoczyć swojego partnera taką niespodzianką. Organizacja takiej kolacji nie przysparza żadnych problemów – warto jednak wcześniej zarezerwować stolik w dobrej restauracji. Takie znajdziemy w renomowanych hotelach. Co warto o nich wiedzieć?

Co zaoferuje nam szef kuchni?

Duże restauracje hotelowe przygotowują swoje posiłki niezwykle skrupulatnie – zazwyczaj z myślą o swoich zagranicznych gościach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby również nie będąc gościem hotelu zarezerwować stolik w restauracji i udać się na wystawną i wykwintną kolację. Wystarczy jeden telefon!
Co zaoferuje nam szef kuchni? Każda restauracja dba o to, aby w menu znalazły się potrawy zróżnicowane, które pozwolą na zaspokojenie różnorodnych gustów. Drugim kryterium jest dostępność i świeżość produktów – topowi kucharze wiedzą, że najlepsze produkty powstają z regionalnych, świeżych produktów.
Wybierając się na kolację we dwoje warto dać sobie nieco czasu, nie spieszyć się. Posiłki zasmakują nam lepiej, jeśli będziemy spożywać je w spokoju, bez pośpiechu. Dodatkiem do wykwintnej kolacji może być kieliszek dobrego wina. Zapytajmy kelnera o wybór najbardziej odpowiedniego wina do zamówionej potrawy. Czytaj więcej na hotellord.pl.