Ciekawe

Salon w stylu prowansalskim

W domach urządzonych w stylu prowansalskim, króluje prawdziwe przytulny i rodzinny klimat. Nic więc dziwnego, że tak chętnie wybieramy go do aranżacji naszych wnętrz. Jak urządzić salon w stylu prowansalskim? Kilka wskazówek znajdziecie w naszym najnowszym poradniku!

Salon w stylu prowansalskim. Co wyróżnia styl prowansalski w salonie?

Salon zaaranżowany w tym stylu prowansalskim cechuje przede wszystkim prostota i naturalność, która połączona jest z francuskim akcentem. To wszystko wpływa na to, że zyskujemy niezwykle romantyczne wnętrze. Połączenie nowoczesnych i starych mebli wpływa na to, że coraz częściej wiele osób decyduje się na renowacje wiekowych kredensów, czy stołów. W tym stylu ważne są także barwy. Które kolory dominują? Wśród najczęściej spotykanych zapewne spotkamy: biel, beż oraz kolor kremowy.

Jakie meble i dodatki wybrać?

Najważniejsze jest to, aby wszystkie meble oraz dodatki nawiązywały do przeszłości. Przestarzałe meble, często nowe, które za sprawą specjalnych farb uzyskują „oldschoolowy” wygląd, to prawdziwe „must have” każdego salonu w stylu prowansalskim. Świetnie w tym wydaniu wyglądają biblioteczki i kredensy oraz stoły.

Ważne jest również to, aby zwrócić uwagę również na nogi krzeseł, czy mebli, które często są bogato zdobione i starannie rzeźbione. Szerokie szafki pod telewizor z przetartym drewnem, to świetny sposób na to, aby dodać wyraźny akcent na każdym meblu.

Postaw na tkaniny

W tym stylu tkaniny odgrywają bardzo ważną rolę. O ile we wnętrzach na przykład skandynawskich kładziemy nacisk na prostotę i wybieramy firany gotowe do salonu w jednym odcieniu, o tyle tutaj możemy naprawdę zaszaleć!

Na co zatem zwrócić uwagę? Firany gotowe do salonu z pewnością powinny zawierać delikatne motywy kwiatowe, które odwołują się do natury i najczęściej występują w pastelowych odcieniach. Bogate desenie z pełnymi kompozycjami roślinnymi, to świetny sposób na to, aby sprawić, że wnętrze będzie przytulne. Bez względu na to, czy wybieramy firany do salonu, czy obicia krzeseł lub narożnika.

Ten styl z pewnością sprawdzi się najlepiej u osób, które cenią sobie nowoczesne wnętrza z romantycznym akcentem, który pozwala na odrobinę zadumy i refleksji.

Firany gotowe znajdziesz w ofercie Spokko.pl

http://zen-satori.org/funkcjonalne-meble-outdoorowe-naroznik-tarasowy/ http://flyingmidshipmen.org http://planetaski.pl