Turystyka

Wakacje w egzotycznych krajach – co Polacy wybierają najczęściej?

Egzotyczne wakacje przez wiele lat były nieosiągalnym marzeniem wielu Polaków. Kojarzone z luksusem były przywilejem wyłącznie dla tych zarabiających najlepiej. Obecnie sytuacja ta uległa zmianie – wszystko przez zmiany trendów na rynku turystycznym, ale również z powodu konieczności wybrnięcia z trudnej sytuacji, jaka nastąpiła po licznych zamachach w krajach arabskich. Od tego czasu turyści znacznie rzadziej wybierają Egipt czy Tunezję na miejsce swojego wypoczynku.
Co może zaoferować nam biuro podróży względem egzotycznych wczasów?

Egzotyka na wyciągnięcie ręki!

Najczęściej wybieranym kierunkiem roku 2015 wśród wczasów egzotycznych była bez wątpienia Dominikana. To piękne wyspiarskie państwo może pochwalić się nie tylko egzotyczną roślinnością, ale przede wszystkim licznymi enklawami turystycznymi, atrakcjami i wspaniałą pogodą. Dodatkowo dostępność krystalicznie czystego morza pozwala na aktywne spędzanie czasu podczas pływania, nurkowania, żeglowania. Turyści mogą również korzystać z uroków wylegiwana się na plaży czytając książki czy też uprawiając sporty zespołowe. W pobliżu plaż znajduje się również wiele szkółek nurkowania oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.
Poza wakacjami na Dominikanie polscy turyści chętnie wybierają takie kierunki jak Seszele, Mauritius czy Kuba. Każda z tych destynacji to podróż do rajskich krain, gdzie możemy liczyć nie tylko na wspaniałą pogodę, ale przede wszystkim wspaniałe widoki.

Co wchodzi w skład wycieczki?

Kupując wycieczkę egzotyczną w biurze podróży musimy być świadomi, co znajduje się w jej cenie. Zazwyczaj jest to przelot w obie strony, transfer na i z lotniska, ubezpieczenie turystyczne, opiekę pilota lub rezydenta, zakwaterowanie we wcześniej wybranym hotelu, wyżywienie. Cena nie obejmuje wycieczek fakultatywnych.

http://nopix.pl http://birchclothing.com/innowacyjne-palenisko-na-taras/ http://hamam-project.org/nowoczesne-lezaki-na-taras/