Zdrowie i Uroda

Właściwości szczoteczki sonicznej

Kiedy wśród konsumentów wciąż trwa spór, czy lepsze do mycia zębów są szczoteczki manualne, czy elektryczne, dość niespodziewanie wyrósł 3 rywal. Czy i w tym przypadku, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta? Co posiada szczoteczka soniczna, czego nie ma elektryczna? Sprawdzamy!

Podstawowe różnice

To, co pierwsze rzuca w się w oczy, to dość tradycyjny wygląd samej szczoteczki. W przeciwieństwie do małej, okrągłej główki szczoteczki elektrycznej, wersja soniczna ma tradycyjnie ułożone włosie, tj. bardzo podobnie do szczoteczki manualnej. Z czego to wynika? Szczoteczka soniczna przede wszystkim nie wykonuje żadnych ruchów obrotowych, tak jak czynią to wersje elektryczne. Jednocześnie zastosowana technologia soniczna pozwala szczoteczce na znacznie więcej ruchów na powierzchni zęba. Jak wiemy, tradycyjne szczoteczki pozwalają na wykonanie do 200 ruchów na minutę, a elektryczne ok. 30000. Natomiast soniczne 30 tysięcy ruchów pulsacyjnych osiągają na najniższym trybie pracy, mogą więc osiągnąć nawet wartości dwukrotnie większe. Oznacza to, iż szczoteczka soniczna może znacznie dokładnie wyczyścić nasze zęby!

Zalety technologii sonicznej

Najważniejszą zaletą szczoteczek sonicznych jest tzw. technologia bąbelkowa. Na czym ona polega? Dzięki ruchom pulsacyjnym generowanym przez ultradźwięki, nałożona pasta oraz ślina z wodą tworzą specjalny płyn z mikrocząsteczkami pasty, które wnikają w nasze zęby. Oznacza to, iż nie tylko szybciej i sprawniej usuwamy płytkę nazębną. Technologia ta umożliwia wniknięcie w najtrudniej dostępne miejsca, zarówno mikroubytki, jak i w szczeliny międzyzębowe. W związku z tym z pomocą szczoteczki sonicznej nie będziemy musieli stosować nici dentystycznych. Ale to nie wszystko. Zaawansowane modele, takie jak Sonicare DiamondClean, oferują znacznie więcej. Szczoteczki soniczne z tej serii mają również tryb masujący dziąsła, jak również wybielający, co tylko ułatwia nam dbanie o nasze zęby i jamę ustną.

Kto powinien używać szczoteczkę soniczną?

Najprościej mówiąc: wszyscy, którym zależy na zdrowych i białych zębach. Przede wszystkim jednak jest to świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na paradontozę, ponieważ szczoteczka soniczna zlikwiduje płytkę bakteryjną i sprawi, że dziąsła będą zdrowsze. Polecić ją można również osobom, które mają krzywe zęby, ponieważ technologia mikrobąbelków czyści również przestrzenie międzyzębowe. A do tego powinny używać ją osoby z aparatami ortodontycznymi – z tego samego powodu. Szczoteczka soniczna nie uszkodzi zamków czy łuku, a zęby dzięki niej będą czyste i białe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.profimed.com/urzadzenia-elektryczne-szczoteczki-do-zebow-c4138

http://schuh-wetsch.org http://yourpbc.org http://web7group.com/emigracja-zarobkowa-wyjazd-do-niemiec/