Posiadając tradycyjny odkurzacz domowy każdy użytkownik musi wyposażyć się w dobrej jakości worki do odkurzacza. Zelmer jest sprawdzoną, światową firmą, której worki do odkurzacza robią furorę na całym świecie. Są bardzo wytrzymałe i praktyczne, a dodatkowo pasują do bardzo dużej ilości modeli. Jakie worki do odkurzacza Zelmer znajdują się na rynku i czym się charakteryzują?

 

Worki do odkurzacza Zelmer – jednorazowe czy wielorazowe?

 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że worki do odkurzacza mogą być wielorazowego użytku! Początek warto jednak rozpocząć od tradycyjnych worków jednorazowych, które posiada większość osób. Są to worki, które po zapełnieniu wyrzuca się wraz z zawartością do kosza. Jest to bardzo higieniczne jednak dość kosztowne. Worki cały czas trzeba wymieniać i kupować nowe. Najczęściej są to tańsze worki papierowe zbudowane z gorszej jakości materiałów, bądź worki droższe zbudowane z lepszej jakości materiałów (syntetyczne).

 

Alternatywą dla worków jednorazowych są wielorazowe worki do odkurzacza Zelmer. Jak sama nazwa wskazuje mogą być wykorzystywane przez bardzo długi czas będąc po prostu wymienne. Po zapełnieniu worka wystarczy odpiąć klips zabezpieczający i wyrzucić wnętrze worka do śmieci. Następnie oczyszcza się wnętrze worka i znów montuje do odkurzacza – i tak w kółko. Worki zbudowane są z materiałowych, silnych materiałów. Nie zatruwają przyrody więc są bardzo ekologiczne, ale również ekonomiczne. Mimo tego wiele osób stwierdza, że ze względów higienicznych woli wybrać worki do odkurzacza Zelmer typu jednorazowego. Mówią oni, że tak naprawdę nie da się w 100% oczyścić wnętrza worka co stwarza ryzyko rozwoju pleśni, grzybów i bakterii w ich wnętrzu.

 

Podsumowanie

 

Jak widać każdy worek – wielorazowy i jednorazowy ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim należy dokładnie prześledzić, który rodzaj worka się wybiera i dopasować go do własnego modelu odkurzacza, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto wydając je na źle dopasowany worek.