Sposobem na nietuzinkowe zaaranżowanie wnętrz domowych jest wybranie stylu industrialnego. Styl loftowy łączy w sobie pozorną surowość, stonowane kolory i wysoką trwałość zastosowanych elementów. Styl ten doskonale sprawdzi się w dużych domach. Jakie okna do salonu w stylu industrialnym wybrać? Co warto wiedzieć przed wyborem konkretnej stolarki okiennej?

Okna do salonu w stylu industrialnym – eleganckie uzupełnienie wnętrz

Styl industrialny to niebanalne rozwiązanie, które z pewnością wyróżni wnętrza domu na tle innych. Styl ten wyróżnia przede wszystkim przestrzeń – wnętrza industrialne inspirowane są przestronnymi halami przemysłowymi. We wnętrzach loftowych nie znajdziemy kolorowych dekoracji – zamiast tego stosowane są praktyczne meble o ponadczasowej estetyce.

Okna do salonu w stylu industrialnym z pewnością zwrócą uwagę i idealnie wpiszą się w stylistykę wnętrz. Okna takie to zazwyczaj okna plastikowe PCV lub też okna aluminiowo-drewniane. W obu przypadkach prezentowane stolarki okienne mają swoje zalety. Okna PCV są dostępne praktycznie od ręki, a dodatkowo mają świetny stosunek jakości do ceny. A przypadku okien aluminiowo-drewnianych wiele mówi się o ich doskonałych parametrach termicznych oraz idealnym tłumieniu hałasu z zewnątrz. Okna drewniane prezentują się niezwykle szykownie, co bez wątpienia jest ich największym atutem. Pamiętajmy o tym, aby do wnętrz industrialnych dobrać odpowiednią kolorystykę okien. Najlepsze okażą się okna w kolorze czerni, antracytu, brązu.

Okna do salonu w stylu industrialnym ze szprosami

Elementem, który z pewnością doda elegancji w fasadzie i przeszkleniu domu, są szprosy. Okna do salonu w stylu industrialnym warto ozdobić o ten dodatek. Szprosy mogą być naklejane lub też stanowić integralny element struktury okna (tzw. szprosy międzyszybowe).